Heategevuspartner   |

Vapp ja värvid

Nõmme Kalju vapp on tõenäoliselt loodud aastal 1922 kui asutati spordiselts Kalju.
Tänaseks pole Nõmme Kalju taasasutajatel olnud võimalik vapi autorit kindlaks määrata, kuid selle mõistatuse lahendamiseks nähakse pidevalt vaeva.

Originaalvapi joonistas aastal 2001 üle kunstnik Martin Lazarev, kes säilitas märgis kõik ajaloolise, kuid andis sellele viimistletud kuju ja vormi. Nõmme Kalju kasvatab oma noorliikmeid väärtustama klubi ajalugu ning austama Nõmme Kalju ajaloolist vappi. Kandes jalgpalliväljakul Nõmme Kalju vapiga särki tuleb alati anda endast parim, et klubi au oleks väärikalt kaitstud.

Üheks Nõmme Kalju iseloomulikuks elemendiks on jalgpalliklubi unikaalsed ja hästi eristuvad värvid. Roosa, Must ja Valge moodustavad haruldase värvikombinatsiooni mida on lihtne meelde jätta ja seostada ainult Kaljuga. 2007. aastal anti klubi roosast värvist lähtuvalt meeskonnale hüüdnimi “Roosad Pantrid” ning selle nime taha on tänaseks koondunud Eesti üks suurimaid fännirühmitusi jalgpallis, kes häälekalt Nõmme Kaljule kaasa elavad. “Roosade Pantrite” seas on aktiivselt liikvel inspireeritud hüüdlause “Saba Nimel”.

Kalju_Logod

Nõmme Kalju branding on allalaetav SIIT.
Enne kasutamist tutvu brandingu kasutusjuhendiga!