Kaljukindel toetaja    |
20. august 2018

Tottenhami programmi esimene päev möödus edukalt

Täna alustati Nõmme Kalju FC ja Tottenham Hotspur FC koostöös Hiiu staadionil rahvusvahelise mängijate arendamise programmiga, mis viiakse läbi eliitlaagri formaadis. Programmist võtab osa 100 Nõmme Kalju FC noormängijat. 

Päeva alguses jagati kõikidele osalejatele kätte Tottenhami ametlikud mänguvormid ning seejärel toimus meeskondade komplekteerimine. Laagripäev oli jagatud nelja osalisse seanssi, mille vahele mahtus 2 puhkepausi ning lõuna.

”Täna tutvusime mängijatega ning saame öelda, et gruppide tase on väga hea. Mängijad on väga tehnilised ja ei karda mängida füüsilist jalgpalli. Esmamulje on väga positiivne ning kindlasti tuleb õpetlik ja huvitav treeningnädal,” kommenteeris Tottenhami treener Chris Gillman.

Nõmme Kalju FC noortetöö juht Kristen Viimäe ootused on samuti pärast esimest treeningpäeva kõrged. ”Tegemist on väga professionaalse treenerite tiimiga ning meie noormängijatel ja treeneritel on neilt kindlasti palju õppida. Kõik harjutused on hästi läbi mõeldud hoides mängijad pidevas tegevuses,” muljetas Viikmäe päeva lõppedes. ”Usun, et antud programmi läbinud mängijate tase tõuseb nähtavalt ning ootan põnevusega, mida järgnevad päevad toovad,” lisas Viikmäe.

Programmi esimesest päevast võtsid osa ka kõik Nõmme Kalju FC noortetreenerid, kes said osa ka Tottenhami treenerite poolt korraldatud 90-minutilisest praktilisest koolitusest, mis viidi läbi Kalju U17 vanuseklassi ja duubelmeeskonna peal.

”Koolitust viisid läbi 4 treenerit, kes trenni alguses ennast tutvustasid ja tegid selgeks, mida nad antud treeningul mängijatelt ootavad. Trenn koosnes soojenduses, mõningatest tehnilistest harjutustest ja mängust,” kommenteeris praktilisel koolitusel toimunut duubelmeeskonna esiväravavaht Henri Perk. ”Treeningu juures meeldis eriti see, kuidas Tottenhami treenerid väga spetsiifiliselt igale aspektile tähelepanu juhtisid ning see, kuidas nad mängijatele personaalselt juhiseid andsid. Lisaks ei puudunud neil ka huumorisoon, mis tegi terve treeningu nauditavaks,” lisas Perk.

Pildil Tottenhami treenerid Danny Hart, Ryan Hervel, Chris Gillman ja David Kerslake.