Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt120756/domeenid/www.jkkalju.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt120756/domeenid/www.jkkalju.ee/htdocs/wp-content/themes/fcunited/theme-specific/theme-tags.php on line 867

Soomes huvitavaid koosseise proovinud Kalju sai kaks võitu ja lõi väravaid!

“Mis teil seis jäi FC Lahti vastu?” küsis nii mõnigi inimene tagasisõidul Tallinki laeval. Nõmme Kalju dressides mehed said uhkusega öelda, et esindusmeeskondade vaheline mäng võideti 1:0 ning duubliteheitluses oldi paremad 3:0.

Hommikul kella 11 laevaga Soome sõitnud koosseis: 25 mängijat, personal ja fännid jõudis Soome kell 13.00, kust edasi ootas üle tunniajane sõit Lahtisse, Mukkula halli, mängude toimumispaika.

Eelmisel aastal kohtusid Lahti ja Kalju meeskonnad samamoodi. Tollal oli Lahti esindus üle 2:0 ning duubel 3:0. Täna aga saadi magus ning motiveeriv revanš.

Kuna koosseisud olid paika pandud juba laevas, teadsid mehed täpselt, kes esimeses ja kes teises mängivad. Avamängus rivistusid üles Vitali Teleš, kaitseliinis paremalt Karl Mööl, Henrik Pürg, Jorge Rodrigues, Nicolas Galpin. Keskväljal alustas trio Reginald, Dmitrijev ja Wakui ning äärtelt toetasid Ats Purje ja Allan Kimbaloula tipuründaja Vladimir Voskoboinikovi.

Mäng alustas hoogsalt, kui FC Lahti üritas mängu kohe domineerima asuda, kuid Kalju kõrge press tegi selle kodumeeskonnale väga raskeks. Esimene võimalus tekitati kaljukate poolt juba 5. minutil, mille peale Lahti peatreener “äratus!” karjus. See paistis ka mõjuvat, sundides Kaljut mitmel korral eksima.

Avavärav sündis 20. minutil, kui Kalju poolt vaadatuna vasakult äärelt karistuslöök teeniti, mida läks keerutama Hidetoshi Wakui. Pall oli hästi adreseeritud ning portugallane Jorge Rodrigues suunas palli täpselt siseküljega võrku, viies Kalju juhtima.

30. minut tõi teistmoodi sündmusi, kui väga võitluslikus mängus Karl Mööl vastasega võitluses jalale viga tegi. Kuna valu “ära joosta” ei õnnestunud, tehti vahetus. Mängu sekkus Ken Kallaste, kes asus keskkaitsesse, Pürg aga nihkus paremale äärele. “Tavaliselt saavad sellistes olukordades vastased, mitte mina haiget,” mõtiskles Mööl.

Teisel poolajal taoline mäng jätkus. Kuigi mõlemal meeskonnal oli mitmeid poolvõimalusi, näiteks Vladimir Voskoboinikov viis Kalju korraks 2:0 ette, kuid väravat ei loetud ülinapi suluseisu tõttu. Lõpusurve peale pannes raksatas Lahti kahel korral palli latti ning Vitali Teleš oli oma ülesannete kõrgusel olukorras, kus vastane oli pääsenud temaga üks ühele ning samuti õnnestus tal ära võtta tagasipõrkunud pall ehk siis mõne sekundiga kaks supertõrjet.

Mängu lõpus sõnas Lahti treener: “selliste mängudega tullakse meistriks.”

Kontroll ja väravad

Päeva teises kohtumises, Lahti ja Kalju duublite vahel alustati samuti väga huvitavas koosseisus. Väravas seisis Siim-Sten Palm, kaitseliini moodustasid paremalt Martin Mägi, Alo Bärengrub, Ken Kallaste ja Henrik Kummer. Poolkaitses pallisid Sören Kaldma, Martin Ustaal ning Eino Puri. Äärepoolikud olid Erkki Junolainen ja Andre Järva ning tipuründes Tarmo Neemelo. Lahti koosseis oli sarnase ülesehitusega: mitmed noored ja kogenumad segamini.

Kalju II jaoks oli kohtumine avaminutist saati kontrolli all ning oldi selgelt üritavam pool. Avavärav sepistati 40. minutil, kui Kaldma täpne sööt leidis 16-kasti joonel Erkki Junolaineni, kes palli kiiruga väravavahi tahanurka saatis ning seisuks 1:0 tegi.

Vaheajal tehti kolm vahetust: lahkusid Kallaste, Kaldma ja Järva, mängu sekkusid Janek Remmelgas, Märten Kuusk ja Robert Kirss. 53. minutil duubeldas duubel eduseisu, kui Kalju mängija vastu viga tehti, kuid kohtunik “andis edu” ning kastis Neemelole, kus segadusest eikuskilt Remmelgas tuli ning selle lihtsalt lati alla saatis – 2:0!

Kohtumisest tunni aja möödudes juhtus üsna omapärane seik. Nimelt lõi Kalju viie minuti jooksul koguni kolm väravat, millest ükski ei lugenud. Esimesed kaks suluseisu tõttu ning viimase puhul ei mänginud kohtunik edu ning vilistas vea Lahtile. Kohtumise viimane sõna jäi siiski Kalju II-le, kui keegi korraliku puraka värava poole saatis, kuid väravast jäi seda lahutama vaid Lahti kaitsja käsi. Penalti! Ustaal 11 meetri peal ei eksinud. Kohtumise lõpus oli Lahti duublil veel võimalus viigiväravaks, kuid Palm tõrjus üks-ühele pääsenud soomlase ürituse. Seega koju naasti kokkuvõttes 4:0 võiduga!

Mängu järel ootas tagasisõit sadamasse, sealt laevaga Tallinnasse. Eduka mängu puhul külastasid mängijad rõõmsatujuliselt ka laeva poodi, kust kaasa osteti head-paremat, loomulikult ka Sukulakusid!