Kaljukindel toetaja    |

Kaks Kalju noormängijat viibivad HJK akadeemia juures

Käesoleval nädalal treenivad kaks 14-aastast Nõmme Kalju kasvandikku Soome suurklubi HJK juures. Daaniel Maanas ja Kermo Pihelgas osalevad nädala jooksul HJK U-15 ja U-16 akadeemia treeningutel.

Koos mängijatega viibivad Helsingis ka treener Peeter Kusma ja klubi noortetöö juht Kristen Viikmäe. Kohtutakse akadeemia juhtidega, tutvutakse noorteööga ja muu hulgas külastatakse ka erinevate vanuseklasside treeninguid. Programmi mahub veel HJK duubelmeeskonna Klubi 04 karikamäng FC HaKa-ga ja Helsingi piirkonna U-15 koondise kogunemise külastamine.

“Treeningud on olnud raskemad kui Kaljus, tempo on kiirem kui Eestis” arvas Maanas ja lisas: “Kõik treenerid ei jaga väga inglise keelt, sellepärast on treeningutel tehtavaid harjutusi vahel raske mõista.”

Mängutempo võrdluse tõi välja ka Pihelgas: “Tempo on akadeemia trennides kiire, võrreldav meie Esiliigas oleva duubli trenniga, ainult, et mängijad on väiksemad. Läbisaamine teistega trennis on hea ja seega on ka endal trennis parem. Ma arvan, et see on hea kogemus minu jaoks.”