Kaljukindel toetaja    |
29. september 2017

Nõmme Kalju sõidab külla Tartu Tammekale

Täna sõidab Nõmme Kalju esindusmeeskond Tartusse, et pidada maha Premium liiga 32. mänguvoor Tartu JK Tammeka vastu. 

5 vooru enne hooaja lõppu asub Nõmme Kalju Premium liiga tabelis 68 punktiga 3. kohal ning Tartu Tammeka 30 punktiga 7. kohal. Hoolimata suurest vahest tabelis on Tartu Tammeka pakkunud terve hooaja vältel liidrite vastu tugevaid lahinguid. Tõsi – siiani pole Nõmme Kaljut suudetud alistada, kuid viimases omavahelises kohtumises ei tulnud võit lihtsalt ning tartlased pidid tunnistama Kalju minimaalset paremust.

Sel korral on Nõmme Kalju koosseisus ka palju muudatusi – kaartidega on väljas põhimehed Igor Subbotin ja Robert Kirss, vigastuse tõttu ei tee kaasa Henrik Pürg ja Reginald. Samuti on vigastatud meeskonna varuväravavaht Pavel Londak. Seetõttu kuuluvad koosseisu mitmed duubelmeeskonna mängijad, nagu Kermo Pihelgas, Nõmme Kalju duubelmeeskonna suurim väravakütt Jevgeni Demidov ja väravavaht Henri Perk.
Ka Tartu Tammekal on üks põhimees mängukeelu all – Martin Jõgi peab tänast kohtumist kaartide tõttu vaatama tribüünilt.

Mõlema meeskonna mängueelsed kommentaarid näitavad, et ollakse valmis kõvaks lahinguks. “Taaskord hea võimalus panna oma võimed proovile ühe Eesti kõige tugevama meeskonna vastu. Kuna mäng on meie kodus, siis võrreldes viimase mänguga Levadia vastu Kadriorus, on meil abiks ka korralik toetajaskond,” kommenteeris Tammekat juhendav Mario Hansi. Tammeka poolkaitsja Kaspar Paur lisas, et viimased mängud ei ole olnud punktide osas resultatiivsed, kuid Kalju vastu antakse tuld ning eesmärgiks on võit kodupublikule jätta. Lihtsat mängu Kaljule ei pakuta.

Ka Nõmme Kalju peatreener Sergei Frantsev ei oota lihtsat mängu, kuid vastast alahindamata kavatsetakse Tartust 3 punkti võrra rikkamana koju sõita. Nõmme Kalju kaitsja Karl Mööl panustab aga ilusale jalgpallile: ”Ma loodan, et nii meie kui Tammeka fännid loovad meeleoluka atmosfääri huvitavaks ja mõnusaks jalkaõhtuks. Kui kulla ja karra peale mängida ei saa, siis mängiks hea jalgpalli nimel,” kommenteeris Mööl.

Nõmme Kalju FC ja Tartu JK Tammeka kohtumist saab näha otse-eetrist ETV2 vahendusel. Ülekanne algab kell 19.25, mängu algus on kell 19.30.
Kõik, kes lähevad kohtumist Tamme staadionile vaatama saavad liituda üritusega Facebookis: 
https://www.facebook.com/events/306313826504625/