Kaljukindel toetaja    |
5. oktoober 2017

Nõmme Kalju saab endale jalgpallitrammi

Augusti alguses kuulutati välja ideekonkurss mahakantud trammidele parima otstarbe leidmiseks. Nõmme linnaosa valitsus esitas konkursile idee tuua üks trammidest Hiiu staadionile, et kujundada sellest noortele jalgpallihuvilistele mõeldud jalgpallitramm. 

Eduka idee välja käinud Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on noortele jalgpallihuvilistele mõeldud jalgpallitrammi deviisiks ”Jalgpallitrammiga 2030. aasta MM finaalturniirile”.

”Jalgpallitrammi esimene peatus on MM 2018, järgmised MM 2022, MM 2026 ja lõppjaam MM 2030. Marsruut on valitud selliselt, et praegu jalgpallis esimesi samme tegevad poisid teadvustaksid endale eesmärki kuuluda 2030. aastal MM-finaalturniiril osaleva Eesti koondise põhikoosseisu. See on võimas kujund, mis loodetavasti pälvib tähelepanu mitte üksnes Nõmmel, vaid Eesti avalikkuses laiemalt. Nõmme noortele on au olla selle liikumise tunglakandjaiks,“ rääkis Jürgenson.
„Nõmme Kalju jalgpallurid on noortele eeskujuks mitte üksnes sportlikkuse ja tervislike eluviiside poolest, vaid osalevad aktiivselt linnaosa sotsiaalprogrammides, näiteks diakooniahaigla külastused jmt. Jalgpallitramm aitab veelgi paremini korraldada klubi noortetööd,“ lisas linnaosavanem.

”Tramm teeb meie klubile palju rõõmu – usun, et tegemist on toreda ideega, mis saab laste jaoks põnev ja praktiline olema. Trammile leiame kindlasti palju rakendust. Kuna meil staadionil liiga palju ruumi pole, siis saame trammi kasutada ka noorte õppeklassina.
Kes teab, kuna Hiiu staadionit külastab aastas pea 70 000 inimest, siis võibolla jõuab tulevikus trammitee ka meie trammile järgi. Oleme Nõmme Linnaosa Valitsusele tänulikud, et noorte, spordi ja liikumisharrastuste edendamisel innukalt kaasa lüüakse,” kommenteeris trammi projekti Nõmme Kalju eestvedaja Kuno Tehva.

Trammis saab tutvuda nii Nõmme Kalju, Tallinna, Eesti kui Euroopa ja kogu maailma jalgpalliajaloo ning tänapäevaga, parimate löödud väravate, köitvamate soorituste ning kuulsamate mängijatega läbi aja. Jalgpallitrammis on trammijuhi rollis treener, kes sõidutab noored erinevatesse peatustesse, milleks on eetika, motivatsioon, eesmärgipüstitus, meeskonnatöö, aus mäng jne. Igas peatuses seisab tramm seni, kuni põhitõed omandatud, seejärel võib teekonda jätkata.

Jalgpallitramm paigaldatakse Hiiu staadionihoone kõrvale peasissepääsu juurde, kuhu rajatakse peatus ”Hiiu staadion”.