Kaljukindel toetaja    |
21. märts 2019

Nõmme Kalju peab sõpruskohtumise Vilniuse FK Žalgirisega

Laupäeval, 23. märtsil kohtub Nõmme Kalju Leedu kõrgliiga klubi Vilniuse FK Žalgirisega.

Sõpruskohtumine peetakse Lätis Jelgavas, kuhu esindusmeeskond sõidab laupäeva hommikul. Meeskonnaga ei sõida vigastuste tõttu kaasa Aleksandr Volkov ja Sander Puri. Lisaks jäävad eemale U19 kogunemisel viibiv Alex Matthias Tamm ning noormängijad Jevgeni Demidov ja Kristjan Kurim.

Nõmme Kalju esindusmeeskonna abitreener Sergei Terehhov sõnas, et meeskonnale on sõpruskohtumine olulise tähtsusega: “Otsisime koondisepausi ajal tugevat sõprusmängu, et meeskonda vormis hoida. Žalgiris on väga heal tasemel vastasene, kindlasti ootab ees hea lahing.”

FK Žalgirise näol on tegemist ajaloolise klubiga, mis asutati 1947. aastal. Leedu liiga on võidetud seitsmel korral, olles sellega taasiseseisvunud Leedu üks edukaimaid klubisid. Viimati võideti A Lyga 2016. aastal, seejuures võideti liiga hooaegadel 2013-2016 neljal aastal järjest. Eelmisel hooajal saavutati kõrgliigas teine koht, hooaja lõppedes kaotati meisterklubi Sūduvale kahe punktiga.

Eelmise hooaja hõbedameeskonnana teeniti koht Euroopa Liiga esimeses kvalifikatsiooniringis. Žalgirise euromängude parim esitus pärineb 2013. aastast kui jõuti välja play-off ringi, kus alistuti austerlaste Red Bull Salzburgile.

Sõpruskohtumine peetakse Jelgava kunstmurustaadionil laupäeval, 23. märtsil kell 18:00.