Kaljukindel toetaja    |
3. juuni 2019

Nõmme Kalju eSportlased Eesti Virtuaalpallurite turniiril esikolmikus

Nõmme Kalju eSportlased NKFC_Henry ja NKFC_Maroco saavutasid 1. juunil toimunud Eesti Virtuaalpallurite FIFA 19 turniiril kolmanda koha.

Telliskivi Loomelinnakus, Erinevate Tubade Klubis toimunud turniiril osales 14 meeskonda. Turniir toimus 2vs2 ehk paarismängu süsteemis, seega olid NKFC eSPORTS mängijad võistlemas esmakordselt meeskonnana.

NKFC_Henry ja NKFC_Maroco kasutasid turniiril PSG ja Juventuse meeskondi ning saavutasid enda alagrupis nelja võidu, ühe viigi ja ühe kaotusega esikoha. Veerandfinaalis saadi selge 5:0 võit ja poolfinaalis mindi enda alagrupis 3. koha saanud meeskonna vastu. Kuigi alagrupimängudes alistati sama võistkond 2:0, pidid NKFC eSportlased poolfinaalis vastu võtma 3:1 kaotuse. Kolmanda koha mängus alistati vastased kindla 5:0 võiduga.

“Seekord jäi paraku õnnest puudu. Need löögid väravale, mis vastastel poolfinaalis läksid sisse, meil ei läinud ja see otsustaski poolfinaali.” Kommenteeris turniiri NKFC_Henry. “Õnneks me ei lasknud end enne 3. koha mängu sellest heidutada. Kolmas koht on väärt tulemus ja nagu mänguskoor ütleb, siis see mäng kulges täielikult meie taktikepi järgi.”

“Paraku jäi meie enda esitus natukene lahjaks. Olenemata sellest, et domineerisime ülekaalukalt kõiki mänge, siis ei suutnud ennast piisavalt hästi käima saada.” Kommenteeris NKFC_Maroco. “Esimestes mängudes olime eriti rabedad, turniiri teises pooles läks paremaks, kuid lõpp-produkti ehk väravaid lõime enda taseme kohta ikkagi veidi vähe. Lisaks saime teada, et PSGga ei tasu meil mängida, kuna kaotasime nendega kahes mängust kaks. Järgmistel turniiridel oleme juba kogemuse võrra targemad ja kindlasti näitame ka paremat minekut!”

Turniiril kolmanda koha saavutanud NKFC_Henryt ja NKFC_Marocot saab näha 15. juunil XCUPil, kus Henry ja Marko osalevad korraldajate ja kommentaatoritena. Loe turniiri kohta lähemalt ja registreeri end osalema: www.xcup.ee.