Kaljukindel toetaja    |
23. aprill 2019

Nõmme Kalju e-sportlasted domineerisid TalTechi FIFA turniiril!

20. aprillil toimunud TalTechi FIFA turniiril saavutasid tugevaid tulemusi Nõmme Kalju eSPORTS meeskonna liikmed Henry ja Marko.

Üldarvestuses tuli turniirilt võitjana välja Henry (NKFC_Henry), kes alistas finaalis Andreas Jass Valdaru tulemusega 2:0. Turniiri kolmanda kohaga lõpetanud Marko (NKFC_Maroco) oli kolmanda koha mängus vastamisi Klim Gusaroviga. Meeste omavaheline mäng lõppes normaalajal viigilise tulemusega kuid lõpuks võttis Marko 4:3 penaltidega võidu.

Turniiri võitnud Henry oli esikoha üle õnnelik: “Väga hea meel oli võita esimene turniir Nõmme Kalju eSports liikmena. Turniir algas rabedalt, kuid mida mäng edasi seda rohkem sain enda mängu käima ja selle võrra muutusin enesekindlamaks. Finaalis oli väärt vastane, kellega olen ka eelnevatel turniiridel pidanud maha raskeid mänge.”

Kolmanda koha saavutanud Marko oli oma esitusega samuti rahul, kuna peamiselt on tema platvormiks PC. Turniir viidi läbi aga PlayStation 4 konsoolil. „Üldjoontes võin enda esitusega rahule jääda. Turniirile läksin mängima madalate ootustega, kuna olen harjunud mängima arvuti peal ning konkurentidel oli PS4 näol väike koduväljaku eelis. Kõigele lisaks juhtusin päev enne turniiri algust haigeks jääma. Siiski on saavutatud 3. koht, olles ka poolfinaalis napilt kaotanud penaltidega, vägagi hea tulemus.“

Läbi aastate on TalTechis toimunud regulaarsed e-Spordi üritused, mis algasid 2007 aastal.  Algul oli turniiri külastajate arv kümme kuni kahekümmend inimest. Tänaseks päevaks on võrgupeo suurus kasvanud juba kolmesajani.