Naiskond alistas ka FC Flora II

Naiste Esiliiga 11. voorus võeti ette tabeliliider FC Flora II, et selgeks teha, kes on hetkel parim naiskond Esiliigas. Nõmme Kalju naiskond tõi võõrsilt ära väärtusliku ning olulise 0:2 võidu. Mängupilti ning emotsioone vahendab taaskord Ilona Toots.

Eilses põhimõttelises kohtumises Nõmme Kalju ja FC Flora duubli vahel otsustas ka taevaisa oma sõrme mängu panna- paduvihma tuli südamest nii, et muruväljak ujus vee all ja seetõttu kolisid mängunäljased naiskonnad vastastikusel kokkuleppel A Le Coq Arena kunstmurule üle.

Meeldetuletuseks nii palju, et eelmine omavaheline kohtumine lõppes seisuga 2:2, kusjuures mõlemad “Flora väravad” olid meie naiskonna omaväravad. Kodunaiskond hoidis Esiliiga tabelis liidripositsiooni ning kindlasti soovis ka seda säilitada, nõmmekaljukad aga omakorda seda enda valdusesse saada. Meie kasuks räägib ka see, et meil on üks kohtumine vähem mängitud.

Kuigi seiklemised väljakute vahel tekitasid segadust, suutsid naiskonna liikmed säilitada külma närvi, lisaks aitasid ka treeneri energilised ja ergutavad sõnad ja mängu alates oli selgelt näha, kes t a h a b enam võita. Kaitseliin koosseisus Teele, Marika, Ulli ja Ragega kustutas ühiselt ja väledalt vastaste rünnakukatsed ning Merilin, Tuuli, Kadre keskväljal ja Liisi, Sirle ja Katrin eespool tekitasid florakatele korralikult peavalu. Tulemuseks oli see, et esimesel poolajal lõi Liisi Sakala peale tehtud eeltööd ise ka eduvärava. Vaheajale mindigi sellel seisul. Vihmasadu ei lakanud terve mängu jooksul, ent viimse niidini läbimärg väravavaht Maarit püsis eile vankumatu ja hoidiski imeliste tõrjetega mängu lõpuni Nõmme Kalju värava lukus.

Teist poolaega alustas Flora jõulisemalt, toodi sisse mõningad staažikamad mängijad, kes tekitasid ka olukordi, kuid Nõmme Kalju püsis kui üks naine. Kirsiks tordi peal kujunes teise poolaja lõpul taaskord Katrin Tuse löök otse värava alumisse nurka, kuhu Flora väravavahi näpud enam ei ulatunud ning nüüd oli asi juba selge – võit tuleb koju!

Emotsionaalselt oli see eriti oluline võit, sest Flora on koos Pärnu duubliga meie põhirivaal. Meeldiv oli vaadata, kuidas tüdrukud läbimärgade, ent rahulolevatena staadionilt minema kõmpisid ja teineteist sõbralikult embasid. Nüüd tuleb oma positsiooni tabelis kindlustada ja tagaajajate eest veelgi eemalduda.

Järgmisena kohtutakse võõrsil 28. juulil Pärnu JK II-ga. Kohtumine algab Pärnu Raeküla staadionil kell 18:30.