Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt120756/domeenid/www.jkkalju.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt120756/domeenid/www.jkkalju.ee/htdocs/wp-content/themes/fcunited/theme-specific/theme-tags.php on line 867

Kalju naaseb Vaduzist kaotuse ja lootusega

Nõmme Kalju esindusmeeskond valmistub hetkel Šveitsis UEFA Euroopa liiga teise eelringi avakohtumiseks, kus vastaseks on FC Vaduz. Liechtensteinis, Rheinpark staadionil toimuv kohtumine lõppes kodumeeskonna 2:1 paremusega. Loe sündmustest uudisest!

NB! Kohtumisest otsepilti pole võimalik küll vaadata, kuid Nõmme Kalju kodulehe www.kaljufc.ee ja Facebooki fb.com/NommeKaljuFC kaudu on võimalik mängu kulgemisel silma peal hoida tekstilaivi abil!

Kalju peatreener Sergei Terehhov mängu eel:

MÄNGU KÄIK:

*Nõmme Kalju esindusmeeskond on Rheinparki staadionil, tänases mängupaigas! Ilm siin on imeilus, sooja on hetkel 33 kraadi, ümber staadioni on mäed.

11717461_953062974715468_4570768214620072520_o

*FC Vaduz on Liechtensteini edukaim jalgpalliklubi, kes liigajalgpalli mängib tugevas Šveitsi kõrgliigas. Pühapäeval alustatakse liigahooaega Šveitsi meistri FC Basel vastu, kes mängib regulaarselt UEFA Champions League alagrupiturniiril.

*Euroopa Liiga hooaega alustas Vaduz San Marino meeskonna vastu La Fiorita, kes alistati kahe mängu kokkuvõttes 10:1. Nõmme Kalju aga oli parem Kasahstani edukaimast klubist FC Aktobe, kes 1:0 alistati tänu võõrsil löödud väravale.

*Nõmme Kalju eest alustab väravas Vitali Teleš, keskkaitses Jorge Rodrigues ja Alo Bärengrub. Paremkaitses Karl Mööl ning vasakul Ken Kallaste. Poolkaitses alustavad Reginald ja Borislav Topic, veidi kõrgemal mängujuhi kohal Hidetoshi Wakui. Äärepoolkaitses alustavad Allan Kimbaloula vasakul ja Ats Purje paremal ning Artjom Dmitrijev on tipuründes.

kalju tre

*Vaduzi väravas alustab kogenud Peter Jehle. Kaitseliin on kolmemeheline, mille moodustavad Pavel Pergl, Florian Stahel ning Simone Grippo. Poolkaitseliin on viiemeheline, kus paremal äärel on Ali Messaoud, vasakul aga Naser Aliji. Keskpoolikus Diego Ciccone, Philipp Mundwiler ja Stjepan Kukurozovic. Kahe ründajana alustavad Steven Lang ja Markus Neumayr.

vaduz tre

*Kuna siin on ilm väga kuum, siis tehakse avapoolajal iga 15 minuti järel joogipaus!

1. minut: MÄNG LÄKS!

IMG_7247

2. minut: Vaduz juba kollane kaart! Number 22 Florian Stahel võttis maha Reginaldi ning ohtlikust kohast karistuslöök, kuid sellest ei tulnud midagi ohtlikku.

7. minut: Vaduzil ohtlik karistuslöök kasutada,kuid taas ebatäpne löök.

11. minut: Mängu on paremini alustanud Šveitsi kõrgliigameeskond, kes on olnud üritavam ja domineerivam pool, kuid seda oligi oodata ning Kalju on tegemas väga head kaitsetööd.

12. minut: Teleš teeb tõelise pantrihüppe! Kodumeeskonna vaat’ et aktiivseim mängija platsil seni Markus Neumayr saab kasti joonelt löögile, kuid Teleš püüab õhus palli ning see jääb tema käte vahele ka pärast maandumist.

19. minut: staadioni üks tribüün on üsna kenasti pealtvaatajaid täis, kuid ka otsatribüünil on inimesi. Hetkel tundub ikka 1000.

21. minut: VÄRAV – 1:0! Diego Ciccone viib Vaduzi juhtima! Markus Neumayr andis väga hea söödu meeskonnakaaslasele Cicconele, kes palli kindlalt värava allanurka tulistab!

IMG_7273

23. minut: kohe hetk hiljem oli Kaljul kohe suurepärane võimalus, kuid Vaduz pääses ehmatusest nurgalöögiga, mis samuti edu ei toonud meile – Vaduzi kaitsjad olid kõrgemal.

24. minut: Vitali Teleš tegi Neuerit, kui Vaduzi ründaja Lang oli üks-ühele pääsemas, kuid Teleš jooksis karistusalast välja ning klaaris palli jalaga.

28. minut: Vitali Teleš taas! Ali Messaoud pääses Telešiga üks-ühele tänu meeskonnakaaslase suurepärasele vabastavale läbisöödule, kuid imeline tõrje Kalju väravavahilt!

29. minut: Kollane kaart Borislav Topicile.

30. minut: Kiire paariminutiline joogipaus mõlemale meeskonnale, Kalju sai silmnähtavalt lisaks veele ka ohtralt juhiseid.

32. minut: Vaduzi fännid võtsid ka laulu ülesse. Seni on publik omasid plaksutamisega ergutanud.

IMG_7351-001

35. minut: Vaduzi mees Lang sai taas suurepärase läbisöödu, kuid tema konksutamisele järgnes küll vaba ruum löögi sooritamiseks, kuid küljevõrku.

38. minut: Ken Kallaste mängib Vaduzi otsejoone juures vastase üle ning annab söödu Hidetoshi Wakuile, kes palli peaaegu väravasse saatis. Värava all pudistas Vaduzi kaitsja palliga, kuid Kalju mehi polnud läheduses.

IMG_7318-001

40. minut: Kalju teeb Vaduzi kolmemehelisele kaitseliinile kõrget survet ning mitmel korral on see näidanud, et sellega võivad nad eksida. Kuid see on jätnud ka kaitsesse auke, kus Vaduzi mehed vägagi ohtlikud on.

IMG_7326-001

45. minut: Vaheaeg! Vaduz 1, Kalju 0. Midagi pole veel kadunud. Kalju tegi väga hea poolaja lõpu ning korduvalt ohustati vastase väravat. Vaheajaks lükatakse käima laul “Cro – Bad Chick” ning rahvas siirdub tribüünidelt hot-doge ostma.

VAHEAEG!

46. minut: Meeskonnad tulevad väljakule. Kalju tegi ühe vahetuse. Väljakult lahkus Borislav Topic ning väljakule Eino Puri.

47. minut: Kalju on alustanud teravalt! Kimbaloula võtab tsenderduse maha ning toimetab Wakuile, kes palli napilt-napilt värava alt nurgast mööda lõi… peaaegu!

IMG_7375-001

53. minut: Kalju 0:2 taga, värava autoriks Markus Neumayr, otse karistuslöögist.

IMG_7384-001

57. minut: Ats Purje on kastis täiesti üksinda ning imeline võimalus üks tagasi lüüa, kuid kiilub täiesti kinni…

58. minut: Pealtvaatajaid on täna staadionil 912.

59. minut: Ken Kallaste mängib end vasakult äärelt keskele, murrab kaitsjatest läbi ning sunnib Vaduzi väravavahi tõrjuma.

IMG_7402-001

63. minut: Kalju vahetab. Väljakult lahkub Artjom Dmitrijev ning platsile Joel Lindpere.

66. minut: Vaduz vahetab. Välja Ragnar Klavani endine meeskonnakaaslane Ali Messaoud ning mängu tuleb FC Portost laenul olev Mauro Caballero.

69. minut: Neumayr saadab väga terava palli Kalju värava ette, mille Bärengrub peaaegu oma väravasse saadab, kuid õnneks oli tal olukord kontrolli all ning puhastas palli karistusalast välja.

70. minut: Kalju vahetab: väljakult lahkub Ats Purje ning väljakule Tarmo Neemelo.

71. minut: Mängul on ikka väga palav. Kleite kandvad naised mu kõrval nendivad, et isegi jalg üle põlve pole võimalik istuda – jalg libiseb maha!

74. minut: Kalju on surve peale pannud ning otsib väravat. Neist konkreetseim Joel Lindpere löögiüritus, millel oli ees viis-kuus kaitsjat, kust läbisööt Kimbaloula leidis, kes napilt suluseisus viibis.

78. minut: Väga raske mäng on. Vaduzi mängijad alustavad pühapäeval liigahooaega ning näha on, et mehed on väga tahtmist täis. Kalju mängupilt on aga kaugel tavalisest ning pole suudetud endast koguaeg 100% anda – sealt ka eksimused. Aga Kalju üritab ning ründab innukalt!

83. minut: Neemelo on Kalju ründetegevusele hästi mõjunud – suur ja tugev, võtab kõrgeid palle maha ning leiab omasid.

86. minut: VÄRAV! Hidetoshi Wakui sai üle kaitseliini täpse söödu Jorge Rodriguesilt ning jaapanalse madal löök läheb väravavahi keha alt läbi – Kalju on mängus tagasi!

88. minut: Vaduz silmnähtavalt ehmus väravast ning sirgete jalgadega võetakse järjepanu Kalju viigiväravat sihtivaid rünnakuid vastu!

90+2. minut: Täna mitme suurepärase tõrjega hiilanud Teleš ei suuda teravat palli sülle püüda ning pall põrkab temast Vaduzi mängija Neumayri ette, kes palli väravasse saadab – 3:1.

90+3. minut: Mänguaja viimane sündmus. Bärengrub võttis määrustevastaselt Vaduzi ööremängija maha ning teenis sellega kollase kaardi. Lööma asus täna kahe värava autor Neumayr, kelle karistuslöök latis maandus. Kogu staadion ohkas.

Kordusmäng, kus selgub järgmisesse ringi pääseja, toimub 23. juulil kell 19.00 A. Le Coq Arenal. Osta pilet Piletilevi eelmüügist siit!