Kaljukindel toetaja    |
31. oktoober 2017

Kuno Tehva pääses ECA klubide juhtimise koolitusprogrammi

Nõmme Kalju president Kuno Tehva kvalifitseerus ECA ehk Euroopa Klubide Liidu poolt korraldatavale klubide juhtimise koolitusprogrammi (Club Management Programme ehk CMP), mis toimub koostöös Stockholmi ülikooliga.

ECA sõnul on antud programm mõeldud eelkõige klubide tippjuhtidele, omandamaks konkreetseid teadmisi klubi juhtimise valdkonnast. 1,5 aastat kestev programm hõlmab endas kuute erinevat klubi juhtimisega seotud koolitust ning esimene neist toimub 6-8 november Torinos, Juventuse staadionil.

Esimese koolituse nimeks on juhtimine ja strateegia, mille võtmeteemadeks on erinevad juhtimisstiilid, nende arendamine läbi kogemuste ja hariduse, klubi juhi põhilised vastutusvaldkonnad ning lisaks arutatakse, kuidas olla edukas klubi juhtimisel.

Nõmme Kalju president Kuno Tehva kommenteerib oma osalust koolitusprogrammis järgmiselt: ”Nagu öeldakse, kes soovib õppida leiab ka õpetaja. Võtsin väljakutse rõõmuga vastu ja lasen elul ennast kanda. Oli meeldiv tõdeda, et minu kandidatuur läbis tiheda rahvusvahelise sõela ning olen kindel, et nii omandatavad teadmised kui protsessi kaudu saadud suhted loovad jalgpalli arendamisel Nõmme Kalju jaoks uued võimalused.”

”Järgmised poolteist aastat mööduvad küll reisides, kuid perspektiive arvesse võttes on see kõik seda väärt,” lisas Tehva.

Kogu programmi kuue koolituse teemad on järgmised: juhtimine ja strateegia, spordialane tegevus, äritegevus, kogukonna tegevus, klubi toimingud ja klubi keskkond. Koolitused leiavad aset Itaalias Torinos, Hispaanias Bilbaos, Ameerika Ühendriikides New York’is, Kreekas Ateenas, Austrias Viinis ja Stockholmis Rootsis.