Heategevuspartner   |

Kuidas sündis Roosa Panter?

Kuidas Kalju ja Roosa Panter teineteist leidsid?

2007. aasta hooajal mängis Nõmme Kalju Eesti esiliigas. Ühte Hiiu staadionil peetud kodumängu tuli kaema ka põline FC Flora fänn Rootsi Kunn (paremalt esimene), kes Kalju mängijate roosasid särke nähes mingi aeg teatas, et need on ju Roosad Pantrid. Kalju fännid võtsid hüüdnime rõõmuga omaks.

Nõmme Kalju maskoti ja multifilmistaarina tuntud Roosa Panter on võrreldav Walt Disney tähtede Miki-Hiire ja Piilupart Donaldiga. Humoorikas tegelane on üles astunud vähemalt 144 Premium liiga kohtumises, kus üheks osapooleks on olnud Nõmme Kalju, 124-s multifilmis ja tema ainetel on vändatud 10 mängufilmi. Väga kuulus on Roosa Pantri teemamuusika, mis kõlab igal Nõmme Kalju kodumängul! Henry Mancini poolt 1963. aastal kirjutatud salapärasusega hõrgutav muusikapala võitis aasta hiljem Grammy auhinna.

Millises Premium liigas Roosat Pantrid kohata võib?

Ikka jalgpalli Premium liigas, mis on Eesti jalgpalli kõrgeim tase, kus kaalul on Eesti meistritiitel, eurosarjade kohad ja prestiiž.

Kõrgeimal tasemel Premium Liigas osaleb kümme meeskonda, 
kes märtsist novembrini kestva hooaja jooksul selgitavad
 nelja ringi ja 36 vooru järel Eesti meistri. Meistermeeskond 
saab õiguse osaleda sellele järgneval aastal UEFA Meistrite Liigas, hõbe- ja pronksmedali omanikud pääsevad UEFA Euroopa Liigasse.

Nõmme Kalju tänab Rootsi Kunni, Saba nimel!