Kalju naiskond alistas Pärnu JK II

Magusa võidu tõid kaks ilusat väravat. Esiliiga hooaja lõpuni on jäänud veel vaid üks mäng.

Pühapäeval toimus Hiiu staadionil naiste Esiliiga eelviimase vooru mäng Nõmme Kalju ja Pärnu JK II vahel. Kohtumine algas närvilise pallivõitlusega ning nahkkera püsis kohati rohkem õhus kui maas. Esimene teravam moment sündis külaliste värava all kui Sirle Romanenko pealelöök tabas posti. Siiski olid just pärnulannad need, kes avapoolaja lõpuminutitel skoori avasid – Kalju väravavaht Maarit Kori takistas trahvikastis määrustevastaselt Pärnu JK II mängijat, teenis kollase kaardi ning vastastel oli kasutada  penalti, mille Liivi Sõrmus ka realiseeris.

Vaheajal treener Anders Süvari poolt antud juhised täitsid oma eesmärgi, sest teist poolaega alustas Kalju naiskond palju agressiivsemalt, pall püsis maas, söödud leidsid oma sihtmärgi ning juba 53. minutil viigistas Ulrika Tülp kauni löögiga mänguseisu. Üheksa minutit hiljem teenis Nõmme Kalju karistuslöögi ning palli taha asus Teele Vilumets. Järgnes tugev löök ning korraks arvas ka kogu Nõmme Kalju pressiosakond täies koosseisus, et pall lendab üle värava. Ilmselt arvas ka Pärnu väravavaht sama, sest ta ei liigutanudki kui pall end lati alla keris – 2:1!

Lõpu eel andis Kalju initsiatiivis veidi järele ning vastastel oli paar head võimalust viigistamiseks, kuid tänu Maariti kindlale tegutsemisele jäeti kolm võidupunkti koju. Jäänud on veel vaid hooaja viimane mäng – 17. oktoobril kohtutakse võõrsil FC Kuressaare naiskonnaga. Pall pannakse mängu kell 14:00.