Kohtuniku lõpuminutite otsus kinkis Levadiale võidu!

Nõmme Kalju oli väga lähedal valitsevalt meistrilt FC Levadialt esimeste punktide röövimisele, aga peakohtuniku lõpuminutitel määratud vaieldav penalt kinkis 3 võidupunkti Levadiale.

Kalju mängis esimese poolaja vastu päikest kuid vaatamata sellele suutis oma debüüt mängu teinud Daniil Savitski teha suurepäraseid tõrjeid. Levadia alustas Kalju vastu võimsalt ning oli näha, et eesmärgiks oli seatud kiire värav. Esimese veerandtunni möödudes see Levadial ka õnnestus, Deniss Malovi tabamus viis valitsevad Eesti Meistrid 1:0 juhtima.

Peale avaväravat hakkas initsiatiivi enda kätte võtma kodumeeskond ja teine poolaeg kuulus juba selgelt Nõmme Kaljule. Keskväljal südikalt võidelnud noormängija, Risto Kägo tabamus viigistas mängu 70. minutil.

Teisel poolajal vahetusets sekunud Felipe Nunes tõi mängu teravust juurde  ja Brasiilane oli lähedal ka oma järjekordsele värvale. Ilusate kombinatsioonidega suutis Kalju veel paaril korral ohustada Levadia väravat ning korra pidi vastaste väravavaht Martin Kaalma isegi Sergei Terehhovi pommlöögi ristnurgast välja tooma.

Pingelistel ja lahtise mänguga lõpuminutitel saatis edu siiski tabelijuhti, sest Felipe Nunese vea järel otsustas mängu peakohtunik Silver Kõiv määrata kodumeeskonna vastu penalti, mille Konstantin Nahk ka kindlalt realiseeris.

"Penaltiga ma rahul ei ole, aga pean kohtuniku otsust austama," kommenteeris Kalju peatreener Fredo Getulio Aurelio Soccernet.ee-le.

"Olen poiste üle väga uhke, näitasime head mängu. Mängisime hoopis paremini kui eelmistes mängudes, vaikselt hakkavad kõik asjad kokku sobituma," lisas ta.

Levadia juhendaja Igor Prins kahtles omakorda, kas Kalju värava olukorras oli suluseis või mitte, aga võidupunktide järel ei ole põhjust midagi vaidlustada. "Värav on värav, kuigi Tibu (Martin Kaalma – toim.) ütles, et oli suluseis," lausus treener. "Kui penaltit poleks tulnud, oleks see otsus võinud palju muuta."

"Esimesel poolajal ei kasutanud oma võimalusi ära ja teisel poolajal andsime neile rohkem ruumi," selgitas Prins täiesti erinevaid poolaegu. "Nad said sellest innustust ja tuli ka värav."

Nõmme Kalju on leidmas oma mängu ja Kaljule omane meeskonnavaim hakkab taas jõudma sinna kus ta peaks olema. Nagu öeldakse "Mis sind ei tapa, teeb sind tugevamaks".

Nõmme Kalju kodumängu oli vaatama tulnud palju avaliku elu tegelasi, nende hulgas Jari Litmanen perega, Sotsiaalminister Hanno Pevkur, Nõmme Linnaosa juht Rainer Vakra, rahvusvaheliselt tuntud dj Sandy Rivera, Levadia president Viktor Levada jne.

Levadia jätkab kuuest mängust võetud kuue võiduga endiselt tabeli tipus, juhtides Sillamäe Kalevi ees kolme punktiga, Narva Transi ees viiega ning täna taas punkte kaotanud FC Flora ees juba üheksaga.

kell 17:00 Hiiu staadionil (TV)

Nõmme JK Kalju – Tallinna FC Levadia 1:2 (0:1)