Heategevuspartner   |

Kogukond

Nõmme Kalju koht kogukonnas, identiteet ja fännikultuur hakkab vaikselt läbi eneseleidmise välja kujunema. Sportlikus mõttes ollakse kohal, kus sooviti rohkem kui viis aastat tagasi olla. Võidetud on ka esimene meistritiitel. Mõistame, et kogukonna kasvatamine on järjepideva töö ja traditsioonide järgimise vili ning edu selles suunas on mõõdetav ajas.

Minnes ajas tagasi, aastasse 1922, kust pärinevad esimesed andmed Nõmme Spordiseltsi Kalju kohta, leiame eest kaks endist elukutselist maadlejat, Aleksander Snaideri ja Mart Liivi. Mõlemaid mehi mäletatakse ka täna, sest nad on aluse pannud nii Nõmme Kalju jalgpalliklubile kui ka kogukonna tekkele. Toona kõvad organisaatorid ning eestvedajad, Snaider ja Liiv panid 1921 aastal aluse Eesti Elukutseliste Maadlejate Ühingule. Seoses Nõmmele elama asumisega, asutasid samad mehed 1922. aastal Nõmme alevi Spordiseltsi Kalju.

30. juunil 1922. aastal toimus Spordiseltsi Nõmme Kalju (SS Nõmme Kalju) esimene koosolek, kus esimeheks valiti kohalik aktivist Konstantin Sirotkin.

2002. aastast täidab Nõmme Kalju presidendi kohustusi Kuno Tehva kelle eestvedamisel jõuti pärast 80 aastat kestnud vaheaega ajaloolise saavutuseni, tuues tippjalgpalli Nõmmele tagasi!

Tänase jalgpalliklubi edu valem kogukonna kujundamisel ja sportlike eesmärkide saavutamisel on olnud järjepidev, kvaliteetne ning südamega tehtud töö, kus üheks prioriteediks on noortejalgpalli arendamine Tallinnas. Meistritiitli võitmine ja noortetöö tugeva vundamendi loomine on olnud viimaste aastate tähtsamad eesmärgid. Eesmärkide täitmine on kaasa aidanud Nõmme Kalju tuntusele ja füüsilise kogukonna jõudsale kasvule, mille tulemusel on jalgpalliklubi sotsiaalmeedia lehel Facebook tänaseks juba 13 821 fänni.

Lähtuvalt Nõmme Kalju erinevatest noortetöö tegevuspiirkondadest asub jalgpalliklubi füüsiline kogukond Tallinnas ja suurem osa sellest Nõmmel. Otsepostituste ja ühiste jalgpalliürituste kaudu suudab Nõmme Kalju kõnetada väga erinevaid Tallinna piirkondi ja sihtgruppe kuid põhiline fookus suunatakse siiski Nõmme, Haabrsti ja Kesklinna kogukondadele.

Neid kolme põhipiirkonda ühendavad: Nõmmel asuv Hiiu staadion, Haaberstis asuv Kalju Mängude Maja ja Kesklinnas asuv Kadrioru staadion, kus jalgpalliklubi esindusmeeskond oma võislusmänge korraldab.