Kaljukindel toetaja    |
9. jaanuar 2019

Kalju U12 võistkond võitis JäPS talveturniiri

Möödunud nädalavahetusel osales Nõmme Kalju FC U12 võistkond oma selle aasta esimesel turniiril, milleks oli Soomes toimunud JäPS Talviturnaus. Turniir toimus kolmel tasemel ning kaljukatel õnnestus saavutada kõrgeimail tasemel turniirivõit.

Laupäeval Järvenpääl toimunud turniiril osalesid lisaks Nõmme Kaljule ka tugevad Lõuna-Soome võistkonnad, nende hulgas kohalik JäPS, TuPS, HJK ja LauTP. Turniiri korraldaja JäPS (Järvenpääl Palloseura) on üks suuremaid Soome klubisid.

Peatreeneri Tomaš Urbani sõnul otsustati turniiril osaleda seetõttu, et talveperioodil on Eestis vähe kunstmurul toimuvaid turniire. Soome asub aga lähedal ning sealne võistkondade tase on tugev ning turniiri korraldusliku poole pealt on hea, et osalejate tase on ühtlane ja saab mängida palju tasavägiseid mänge, mis on noorte arengule kõige kasulikum. Lisaks tugevdab välismaal käimine võistkonnavaimu, tutvustab mängijatele erinevaid mängustiile ning aitab kontakte luua.

Esimene kohtumine peeti LauTP vastu, kus Kalju suutis olla aktiivsem pool, kuid häid võimalusi tekitati vähe, millest üks suudeti edukalt realiseerida. Kohtumise teisel poolel tasakaalustas vastane mängu ja suutis ühest rünnakust üsna õnnelikult viigistada. Rohkem väravaid esimeses mängus ei sündinud ning edasine mäng oli pigem kaitsest lähtuv, lõppedes 1:1 viigiga.

Turniiri teises kohtumises näidati kodus mänginud JäPS’i vastu juba paremat mängupilti, kuid hätta jäädi väravate löömisega. Mitte, et löögid oleksid olnud kehvad, vaid vastaste väravavaht tegi mitu suurepärast tõrjet. JäPS’iga on Nõmme Kalju aastate jooksul kohtunud kolmel korral ning igal korral on lepitud väravateta viiki.

LauTP ja JäPS’i omavaheline viik andis aga Kaljule võimaluse alagrupist edasi finaali pääseda. Selleks oli vaja võtta viimases kohtumises Siuntion Sisu vastu suureskooriline võit ning see ka pärast suurt pingutust õnnestus ning kohtumine lõppes kaljukate 6 väravalise eduseisuga.

Koht finaalis oli garanteeritud, kus ootas ees samuti varasemalt tuttav TuPS. Vastastel õnnestus küll kohtumist juhtima minna, kuid poisid suutsid säilitada külma närvi, jätkata oma mängu ning sahistada vastase võrku kahel korral, võttes finaalist 2:1 võidu.

”Turniiri võit on hea saavutus, aga mind rõõmustab rohkem poiste poolt näidatud mäng,” kommenteeris turniirijärgselt treener Tomaš Urban. ”Palli vallates olime väga tugevad, keskväljal suutsime vastased üle mängida tekitades palju häid võimalusi. Nende realiseerimisega jäime vahepeal hätta, mis on kahjuks meie pikaajaline mure,” lisas Urban nähtud mängupildi kohta.

”Kaitse toimis väga hästi – ma ei mäleta, millal meil oli viimati nii kõrge võidetud duellide protsent. Vastasel oli väga rakse üldse löögile pääseda. Lisaks paistsid äärekaitsjad silma korraliku rünnaku toetusega,” kiitis treener lõpetuseks oma mängijaid.

Nõmme Kalju FC U12 koosseis turniiril: Artsemi Radomski, Mark Villem Marmei, Maarius Mäesalu, Damir Kaminski, Tristjan Jaanson, Trevor Hint, Kenneth Urban, Artem Fesenko, Marten Kukkonen, Johannes Lillemets, Jegor Soloha, Karl Patric Zilmer

Tulemused:
NKFC – LauTP Valkoinen 1:1
NKFC – JäPS 0:0
NKFC – SiSu 6:0
NKFC – TuPS 2:1