Kaljukindel toetaja    |
19. aprill 2018

Kalju täiendas keskvälja Horvaatia poolkaitsjaga

Nõmme Kalju sõlmis lepingu pikkusega 1+2 aastat horvaatlasest poolkaitsja Marko Brtaniga, kes pallis möödunud hooajal Horvaatia esiliiga klubis HNK Gorcias, kus mängib ka Eesti koondislane Henrik Ojamaa. 

Horvaatias on 27 aastane poolkaitsja lisaks Gorciale mänginud Luckos, Dragovoljacis ja Rudes. Väljaspool Horvaatiat on Brtan pallinud ka Poola klubis Wigry Suwalkis ning Läti kõrgliiga klubis Liepajas. Liepaja eest on ta Euroopa Meistrite liiga raames mänginud ka FC Red Bull Salzburgi vastu.

”Peale Tjapkini ja Reginaldi vigastusi olime olukorras, kus meie keskväli vajas täiendust ning Marko näol leidsime just sellise täienduse, mida vajasime,” kommenteeris Nõmme Kalju esindusmeeskonna abitreener Sergei Terehhov.

Nõmme Kalju esindusmeeskonna peatreeneril Sergei Frantsevil on uue liituja üle hea meel: ”Tegemist on väga hea väljaõppe saanud kvalifitseeritud mängijaga. Inimesena on ta väga sümpaatne ja positiivne. Mis aga puudutab põhikoosseisus mängimist sõltub temast endast, kuid kõik eeldused on selleks olemas.”

”Olen oma uues klubis väga rahul – treeningud on kõrgel tasemel ning meeskond on mind hästi vastu võtnud ja omavaheline koostöö sujub. Minu eesmärgiks on kindel koht põhikoosseisus ning loomulikult tahan võita meistritiitli,” kommenteeris liitumist Kaljuga Brtan.

Marko Brtan oli enne Kaljuga liitumist vabaagendi staatuses ning seetõttu oli tema registreerimine klubisse võimalik ka peale üleminekuakna sulgemist. Tänu sellele on võimalik Markot mängimas näha juba sel laupäeval, mil Nõmme Kalju kohtub Premium liiga raames Saaremaal FC Kuressaarega.

Nõmme Kaljus hakkab Marko Brtan kandma särginumbrit #23.