Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt120756/domeenid/www.jkkalju.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt120756/domeenid/www.jkkalju.ee/htdocs/wp-content/themes/fcunited/theme-specific/theme-tags.php on line 867

Kalju suutis au kaitsta, kuid edasipääsu ei taganud

Täna peeti Ungaris, Pancho Arenal UEFA Euroopa Liiga teise kvalifikatsiooniringi teine kohtumine, kui Ungari klubi Videoton FC võõrustas Nõmme Kaljut. Nädala aega tagasi Kadriorus peetud kohtumises suutis Videoton Kalju 3:0 alistada ning tõusis sellega kindlaks favoriidiks. Tänane kohtumine mängiti küll 1:1 viiki, kuid kokkuvõttes see Kaljule edasipääsu ei taga.

Kalju alustas mängu olulise muudatusega koosseisus – kapten Vitali Teleši asemel kaitses väravat hoopis Pavel Londak. Esimene poolaeg oli intensiivne mõlema meeskonna poolt, võimalusi oli nii Videotonil, kui ka Kaljul. 37. minutil õnnestus aga Videotonil Danko Lazovici väravast kohtumist juhtima minna ning esimene poolaeg lõppes Kalju vaatevinklist 0:1 kaotusseisust.

Teisel poolajal jätkas tavapärastelt väravas Vitali Teleš, kuna Pavel Londak sai õnnetult vigastada. Teine poolaeg jätkus intensiivselt – kumbki meeskond ei näidanud väsimusmärke ning Kalju jätkas ründamist – 50. minutil suudeti mänguseis penaltist viigistada, kui Igor Subbotini vastu kastis määrusi rikuti ning Artjom Dmitrijev palli kindlalt võrku toimetas. Mängu lõpuminutitel sai näha Kalju väravavahi Vitali Teleši suurepäraseid tõrjeid, mis ei lasknud Kaljul viigiseisu maha mängida.
Lõpuvile kõlades oli tablool seisuks 1:1 ning kahe mängu kokkuvõttes pidi Kalju vastase 4:1 paremust tunnistama. Videoton FC kohtub aga järgmises ringis Prantsusmaa kõrgliiga klubi Bordeaux’ Girondinsega.

Nõmme Kalju peatreener Sergei Frantsev tunnistas mängujärgsel pressikonverentsil, et kodus saadud 0:3 kaotus jääb kripeldama. ”Vastane mängis seisust lähtuvalt, kripeldama jääb kodus ebaõnnestunud mäng, mis oleks võinud täna palju muuta,” kommenteeris Frantsev.

Videoton FC peatreener Marko Nikolics aga meeskonna mänguga rahule ei jäänud. ”Meeskonnas oli palju muudatusi – mõned õigustasid ennast, mõned mitte. Mul on tunne, et mängijad ei andnud endast piisavalt, et tänast mängu võita,” kommenteeris Nikolics. Küll aga usub Nikolics, et järgmisest voorust edasipääsemine ei ole võimatu: ”Treenerina pean ma uskuma, et suudame valmistada üllatuse ja Bordeaux’i võita,” lisas ta.

Nõmme Kalju soovib omalt poolt Videotonile järgmises ringis edu ja tänab kõiki, kes meile Euroopa Liiga teekonnal kaasa elasid! Suur respekt ka meie fännidele – Roosadele Pantritele, kes Ungarisse kohale sõitsid, et oma meeskonda toetada!

Nõmme Kalju järgmine mäng koduses Premium Liigas leiab aset juba sel pühapäeval, 23. juulil kell 19.00, kui Hiiu Staadionil võõrustatakse Viljandi JK Tulevikku.