Kaljukindel toetaja    |
4. jaanuar 2019

Kalju omandas Markovychi mängijaõigused

Nõmme Kalju FC omandas möödunud hooajal Lviv Karpatyst laenulepingu alusel klubis pallinud Andriy Markovychi mängijaõigused, sõlmides 23-aastase äärekaitsjaga 2-aastase lepingu.

2018. hooajal oli Markovych Kalju esindusmeeskonna kindel põhimängija, teenides Premium liiga ja karikavõistluste raames kokku üle 3000 mänguminuti, olles ühel korral resultatiivne ning andes 5 väravasöötu. Samuti sai Markovych kirja kaks täismängu Euroopa Liigas.

Nõmme Kalju FC abitreener Sergei Terehhov kommenteeris lepingu sõlmimist järgnevalt: ”Andriy kinnitas esimese hooajaga, et tal on piisavalt kvaliteeti ja mängis enamus mänge põhikoosseisus, aidates Kalju meistritiitlini. Loodetavasti jätkab ta samas vaimus ja aitab klubil eurosarjas edukalt esineda ning täita püstitatud eesmärke.”

”Mul on hea meel, et allkirjastasin Kaljuga lepingu ja minust sai selle klubi mängija. Möödunud hooajal mängisime meeskondlikult väga hästi ja suutsime tulla meistriks,” kommenteeris Markovych.

”Uuel hooajal on peamiseks eesmärgiks kaitsta tiitlit. Kindlasti peame väga oluliseks ka Meistrite liiga mänge, mis annavad võimaluse ennast kõrgeimal tasemel tõestada. Usun, et käesolev hooaeg tuleb meeskonna jaoks veelgi edukam,” lisas ta.

Lvivist pärit äärekaitsja on varasemalt esindanud Ukraina kõrgliigas FK Karpaty Lviv’i, mis on ühtlasi ka tema kasvatajaklubiks ning Ukraina esiliigas Rukh Vynnyky’d. Lisaks on Markovych laenulepingu alusel mänginud ka Valgevene Esiliiga klubis Naftan Novopolotskis. Ukaraina noortekoondistes on ta kuulunud koosseisu nii U18, U19 kui ka U20 koondistes, pidades rahvusvahelisi kohtumisi teiste seas Saksamaa, Belgia, Serbia ja Inglismaaga.