Kalju alistas dramaatiliselt Transi ja jagab liidrikohta!
Nõmme Kalju jätkab koduliigas võimsaid esitusi kui Narva Trans alistati kodus dramaatiliselt 1:0 ning jagab nüüd Meistriliigas esikohta FC Floraga.
Kohtumise eel pidi juba peatreener Igor Prins koosseisus sundmuudatuse tegema, kuna mängu eel korjas üles vigastuse soomlasest poolkaitsja Kaarlo Rantanen. Tema asemel jooksis väljakule Sergei Terehhov. “Taktikat Kaarlo vigastus märgatavalt ei mõjutanud, see oli paigas juba enne mängu. Terja pidi täitma keskpoolkaitsja kohta ning minu arvates sai ta hakkama,” arvas Prins.
Teise muutusena puudus platsilt vigastusega kimpus olev Andres Koogas, kelle asemel võttis paremkaitses koha sisse Eino Puri. “Puri on ennegi paremkaitses mänginud, mitte küll Kaljus, kuid kogemus on tal olemas. Terja on kogenud mängija ning võib igal pool mängida. Saadi väga hästi hakkama,” teadis Neemelo rääkida.
Keskkaitses võttis mängukeelu all olnud Alain Garcia asemel koha sisse Jorge Rodrigues, kellega Prins rahule jäi: “Esimene mäng algkoosseisus ning minu arvates on ta täitsa tasemel mängumees. Keskkaitsja ning suutis sellises suures korralikult mängida ning ei läinud paanikasse.”
Seega on Kaljul hetkel laatsaretis Andres Koogas, Kaarlo Rantanen ning mängus Narva Transiga vigastada saanud Hidetoshi Wakui ja Neemelo. Nüüd aga mängust!
Võimalustevaene algus
Kohtumise avapoolaeg kulges üsnagi võimaluste- ja sündmustevaeselt, samas kui teisel poolajal läks alles tõeliseks mölluks kätte ära. Üllatusena võib seda näha seetõttu, et just esimesel poolajal oli plats kastetud. “Alguses oli platsi kastmisest kasu, kuid hiljem kuivas see ära ning polnud enam nii hea,” iseloomustas katet Tarmo Neemelo.
Kahest meeskonnast tuli teisele poolajale motiveeritumalt vastu Kalju, kes küll mängu oma täieliku kontrolli alla ei saanud, kuid oldi selgelt üritavam pool.
73. minutil saadigi pikalt otsitud värav kätte, kui Tarmo Neemelo nurgalöögijärgsest olukorrast palli väravasse saatis, tehes seisuks 1:0! Karutants jäi rahval küll nägemata, kuid see-eest nähti tema teist leivanumbrit lennukit, mis pika lennuga rahvast elavdas!
“Kaks võrdset mängisid ning oli väga võitluslik mäng. Me suutsime siiski rohkem momente luua ning väärisime ka võitu,” sõnas värava autor.
Draamat täie raha eest
Lõpuminutitel oli Kalju jaoks halvim juhtumas, kui Transi mängija palli värava ees käega maha võttis ja selle siis väravasse saatis. Juubeldama asunud idavirumaalastele vastukaaluks asusid nõmmekad õigust nõudma ning tänu äärevilemehele saadigi see – Transi värav tühistati!
Kogu ülejäänud kohtumine koos ligi seitsme lisaminutiga oli täis õhus tuntavat pinget, mis mängu lõpu väga kuumaks küttis.
Neemelo lõpuolukorrast ja mängust: “Pingeline mäng oli. Narva sai lõpus värava, kuid õnneks seda ära ei loetud. Pinge oli õhus viimaste sekunditeni, kuna kaotada oli palju. Keegi võttis palli omale käega ette ja lõi lõi värava, kuid seda ära ei loetud, kuna joonekohtunik märkas käe puudet. Kaitses tegime kindla ja organiseeritud partii ning suutisme nulli taga hoida.”
“Muidugi olen tulemusega rahul. oleme suutnud juba mõnda aega mängida, ilma et oleks kaotusekibedust tunda saanud,” ütles Prins, kelle juhendatav meeskond on juba 18 Meistriliiga kohtumist kaotuseta püsinud.
Kus olid fännid?
Kohtumise järel imestas nii mõnigi mängija, kuhu on kadunud meeskonna häälekad fännid, tuues välja, et kuigi inimesi oli Hiiul 266, ei kostnud sealt seast välja omade tavapärane vali ja hingestatud laulujoru. Mängijate arvates oli selles tähtsas kohtumises fännide toetus üks lahjemaid. Seega küsime järgmist: fännid, kus te olete?!
Järgmises voorus kohtutakse aga Viljandi meeskonnaga. Kohtumine leiab aset järgmisel laupäeval mulkide kodustaadionil. Vigade parandust on võimalik Roosadel Pantritel teha juba 10. septembril, kui kohtutakse otseses tiitliheitluses Tallinna FC Flora endaga. Siis ei loe enam ükski vabandus, omad tuleb üheskoos võidule aidata!
Nõmme JK Kalju – Narva JK Trans 1:0 (0:0)
73. Tarmo Neemelo
Hoiatused: 45. Kristen Viikmäe – 28. Dmitri Šiškin, 62. Aleksandrs Abramenko
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 266
Peakohtunik: Silver Kõiv
Abikohtunikud: Andrei Karhu, Rein Pajunurm
JK Kalju: 69-Kütt, 7-Puri, 5-Bärengrub, 23-Rodrigues, 14-Kallaste, 10-Konsa, 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 18-Terehhov (90. 6-Mitsuyama), 11-Viikmäe, 99-Neemelo (87. 19-Kouadio).
Varus: 1-Savitski, 6-Mitsuyama, 12-Tšegodajev, 28-Bianchi, 19-Kouadio, 25-Vnukov.
JK Trans: 1-Vyalchinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 18-Kulik, 16-Šiškin, 10-Abramenko, 7-Bezykornovas (84. 12-Plotnikov), 21-Bazjukin (65. 11-Leontovitš), 17-Tarassenkov, 8-Cekulajevs, 9-Gruznov (58. 5-Kazakov).
Varus: 33-Godenov, 5-Kazakov, 11-Leontovitš, 12-Plotnikov, 15-Kitto.
Teised 25. vooru kohtumised:
Tallinna FC Levadia – Tallinna FC Flora 1:1 (18. Aleksandr Volodin – 90+4. pen Valeri Minkenen)
FC Kuressaare – Lasnamäe FC Ajax 0:0
JK Sillamäe Kalev – Paide Linnameeskond 4:0 (43., 82., 90. Artjom Dmitrijev, 90+1. Alexander Nikulin)
Tartu JK Tammeka – FC Viljandi 1:3 (18. Albert Prosa – 29., 32. Andrei Veis, 49. Karl Mööl)
Paide LM


