Heategevuspartner   |
16. märts 2017

Toomet: Tean, et Kalju tuleb sel hooajal Eesti meistriks!

Janar Toomet on 27-aastane poolkaitsja, kes liitus Nõmme Kaljuga esmakordselt aastal 2013. Janar on Eestis Premium liigas mängides esindanud mitmeid klubisid – ta on mänginud nii Viljandis, Sillamäel, Paides kui ka Levadias. Uurisime kogenud mängumehelt värskelt alanud hooaja eesmärkide ning tema jalgpalluri karjääri kohta lähemalt.

Tegid oma A-koondise debüüdi 19.novembril 2016, eelnevalt oled kaasa teinud ka eri vanustes noortekoondistes. Kui oluliseks pead koondise esindamist mängijana ja mida on see Sulle juurde andnud?

Koondise eest mängimine on minu jaoks suurim saavutus jalgpallurina. Iga võimalus Eesti eest mängida on hindamatu ning minu eesmärgiks on alati anda omapoolne maksimaalne panus võistkonna esitusele. Koondise kutse annab mulle juurde motivatsiooni ja meelekindlust, et püsida keskendunud oma töös.

Hooaja esimesed mängud on möödunud Kalju jaoks pigem edukalt. Kuidas iseloomustaksid ise möödunud kohtumisi ja milliseid külgi tuleks meeskondlikult veel parandada?

Oleme suutnud hoida head distsipliini ja ühtlast esitust, vaatamata mitmetele põhimeeste vigastustele. Kuid sisimas tunnen, et oleme kaotanud punkte, mis oleks tulnud ära võtta ning oleme lasknud lüüa endale lihtsaid väravaid. Alati tuleb vaadata, mida saaks paremini teha, et töö viiks tulemusteni, mis täidaksid seatud eesmärke.

Oled mänginud Premium liigas mitmete erinevate klubide ridades. Kuidas võrdleksid neid klubisid omavahel ning milline on suurim erinevus Kaljul teiste klubidega?

Igal klubil oma identiteet ja kogukond, mis iseloomustab seda klubi. Nõmme Kaljus tajun suuremat kirge ja pühendumust jalgpalli vastu kui teistes klubides. Kõikide inimeste panus selle klubi heaks peab aga välja paistma väljakul, seal saame näidata nii enda kui ka klubi sisu.

Iseloomusta ennast kui mängijat 3 sõnaga. Millised omadused Sul on, mille puhul vastane peaks ette vaatama?

Järjepidevus, keskendumine ja tahtejõud.

Millega Sa tegeled siis, kui Sa jalgpalli ei mängi?

Palju aega kulub jalgpallile ka siis kui ma trennis või mängul ei ole – ettevalmistus ja taastumine on minu jaoks prioriteetsed ka vabal ajal. Seda aega, mis üle jääb proovin kasutada lähedastega olemiseks ja enda harimiseks teistes valdkondades. Huvi pakub mulle näiteks majandus, psühholoogia, toitumine ja treening. Huvitavaid valdkondi on palju, aga hetkel õpin ja rakendan neid teemasid, mis mind igapäevaselt kõige enam puudutavad.

Kas usud, et Nõmme Kalju tuleb sel hooajal Eesti meistriks? Kes võiks olla Kalju suurimaks konkurendiks tiitlivõistlusel?

Mitte ainult ei usu, vaid tean, et Nõmme Kalju tuleb Eesti meistriks sel hooajal. Selleks peame jätkama seda tööd, mida oleme seni teinud ning siis täidame ka eesmärgid, mis oleme endale seadnud. Kõik punktid on sama väärtusega olenemata vastasest. Kõige olulisem on keskenduda enda mängule ja tulemustele.