Heategevuspartner   |
14. veebruar 2017

Pürg: Premium liiga tase on hämmastavalt tõusnud

Henrik Pürg on esimene Nõmme Kalju oma klubi kasvandik, kes sõlmis profilepingu juba aastal 2014, tehes sellega ajalugu. Uurisime noorelt kaitsjalt Premium liiga taseme ning tulevase hooaja eesmärkide kohta. Lisaks ka jalgpallist natuke isiklikumalt – kuidas Pürg üldse jalgpallini jõudis ning mis on tema jalgpallialased unistused.

Said oma esimese kohtumise Eesti kõrgliiga tasemel kirja juba 3 aastat tagasi. Kuidas on tase selle ajaga muutunud?

Hämmastavalt palju on paremaks läinud. Kui varem võisid olla kindel favoriit, siis nüüd oled küll favoriit, aga sa ei tea kunagi, kas alumiste tiimide vastu mängides võiduga koju lähed. Nagu näha, siis näiteks Paide jt on ka järjest kõvemaks vastaseks hakanud saama ja eelmine hooaeg näitab, et on võrdsustumas see asi. Ja suurde mängu on tulnud veel üks klubi – Infonet!

Liitusid Nõmme Kaljuga juba aastal 2008 – oled esimene oma klubi kasvandik, kes on sõlminud Kaljuga profilepingu. Mis on see põhjus, miks oled jäänud Kaljusse püsima?

Kalju on ambitsioonikas klubi, mis pretendeerib aastalt-aastale Eesti Meistrivõistluste tiitlile.

Kui mõelda natuke kaugemale tulevikku, siis kus näed ennast näiteks 5 aasta pärast?

Eks välismaa on ikka unistus. Eestis tuleb nii kaua mängida, kuni oma kõrgeima taseme kätte saad ja seejärel välismaale edasi liikuda.

Kui kaua oled üldse jalgpalliga tegelenud? Mis sind jalgpallini viis?

Nüüd on juba 15-16 aastat. Noorena oli lihtsalt mingit kehalist aktiivsust vaja, siis valisin jalgpalli. See oli kodule lähedal ja sealt ma enam ära ei läinud.

Läbi aastate oled Kaljus treeninud erinevate treenerite käe all – kuidas iseloomustaksid praegust esindusmeeskonna peatreenerit Sergei Frantsevit?

Väga professionaalne ja konkreetne treener. Võibolla ütleks, et tal omanäoline lähenemine – ta toob sisse Euroopa tippklubide treeningmetoodikat.

Kas usud, et Kalju suudab võita sel aastal ihaldatud meistritiitli? Kes võiks olla suurim konkurent tiitlile?

Ikka usun. Vaadates praegu, siis jällegi Infonet, aga samas ei saa kunagi alahinnata Florat ja Levadiat. Teisi ma veel ei julge pakkuda tiitlile.

Alates U18 vanusest oled aktiivselt kaasa teinud ka Eesti koondises. Mida see on Sulle mängijana juurde andnud/õpetanud? Kas loodad ka tulevikus A-koondise kutse välja teenida?

Koondise ja Kalju mängustiilid on erinevad – Kaljus on konkreetsem mängu ülesehitus, kuna koondises on palju erinevaid mängijaid erinevatest võistkondadest, siis seal nii ei ole. Koondises saab ennast proovile panna teiste riikide parimate vastu. A-koondise kutset loodan teenida ka edaspidi.

Toimetas;
Sarah Brigitta Kasemaa