Heategevuspartner   |
5. juuni 2011

Nõmme Sõnumid’ Kuno Tehva

Algaval 2011 hooajal sihib Nõmme Kalju medalit

Eeloleval laupäeval, 5. märtsil alustab jalgpalliklubi Nõmme Kalju taas uut hooaega. Kalju esindusmeeskonna esimene vastane on valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora. Kohtumine algab kell 14 Sportland Arenal. Mängust teeb ülekande ka telekanal TV6. Klubi president Kuno Tehva tutvustabki, kuidas on Nõmme Kalju põhikoosseis uueks hooajaks valmistunud.

Millise eesmärgi on klubi juhatus seadnud esindusmeeskonnale algaval hooajal?
Neli aastat tagasi meistriliigasse tõustes, teatasid Nõmme Kalju eestvedajad, et klubi tahab viie aastaga tulla Eesti meistriks. Kalju juhatus on viimasel ajal muutnud paljuski oma spordipoliitikat ja tõekspidamisi, mis peaksid tagama edukuse. Kas algava hooaja künnisel saab öelda, et Nõmme Kalju on valmis heitlema nüüd kõige kõrgema koha eest?

Oleme usaldanud Nõmme Kalju esindusmeeskonna komplekteerimise treenerite pärusmaaks, kelleks on kogenud mehed Igor Prins, Fredo Getulio Aurelio ja klubi spordidirektor Sergei Terehhov. Juhatus on loomulikult nõu ja jõuga abiks, aga eelkõige on juhatuse töö siiski leida klubile toetajaid, sponsoreid ja võimalusi selleks, et klubi esindusmeeskond treenerite poolt soovitud koosseisuga platsile tuleks. Toonane viie aasta plaan on endiselt jõus. Eesmärgid sporditegemisel ei saagi olla madalamad kui võit. Seega läheme kindlasti medaleid jahtima. Seda, kas klubi selleks valmis on, näitab aeg. Kindlasti oleks võinud meeskonna komplekteerimine toimuda oluliselt varem, sest kokkumänguks jäi meil aega üpris napiks. Usun siiski, et kogenud peatreener Igor Prins suudab selle pilli ilusasti häälde seadistada.

Klubi eelarve pole teatavasti eelmise hooajaga võrreldes eriti suurenenud. Kas see võimaldab siiski esindusmeeskonnal oma eesmärke teostada? On siin mingeid vangerdusvõimalusi?

Eelarve on iga spordiklubi kõige suurem mure. Nõmme Kalju eelarve on võrreldes eelmise aastaga natukene suurenenud, kuid samas oleme suutnud teiselt poolt kulutusi oluliselt vähendada. Eks me sellise optimeerimise ja teadliku kärpimisega oleme jõudnud eelarvega mõistlikkuse piirini, kus eesmärgid on veel teostatavad ja kulud vastuvõetavad. Nõmme Kaljul on hea meel tõdeda, et vaatamata masust räsitud ajale on klubile tulnud juurde uusi toetajaid, kes usuvad, et üks iseseisev spordiklubi väärib enam tähelepanu ja toetust, et oma tõsiseid eesmärke teostada. Kui meid saadab hooajal edu, siis on see kindlasti paljustki just tänu meie headele toetajatele.

Nõmme Kalju esindusmeeskonnas teeb uuel hooajal kaasa mitu uut mängijat. Ajakirjanduses on isegi mainitud, et Kalju on muutumas Eesti «Chelseaks». Kes on algaval hooajal Kalju võtmemängijad, kellele peatreener Igor Prins võib panustada?

Ma arvan, et Nõmme Kalju võtmemängijateks on terve meeskond ja kogenud treenerid. Ma usun, et oleme suutnud komplekteerida väga ühtlase koosseisuga esindusmeeskonna. Ei tahaks küll kedagi eraldi välja tuua, sest kõigil on võimalus oma oskustega igas erinevas mängus selle saatuse Kalju kasuks pöörata. Arvan, et meie esindusmeeskond pole nii tasakaalus kunagi varem olnud ja kodupublik näeb kindlasti sellel hooajal ilusat ning nauditavat jalgpalli. Seda ma luban! Kui veel korra tagasi tulla meedias käsitletud info juurde, kus mainitakse Kalju võimalikku muutumist Chelseaks, siis arvan, et sellisel väitel pole mingit tõsist alust. Nõmme Kalju pole ühe rikka inimese kallis hobi. Nõmme Kalju on klubi, millel on oma selge identiteet, tugevad partnerid ja üheskoos klubi juhtkonna, meeskonna, toetajate ja fännidega soovib klubi jalgpallis tippu jõuda. Me ei taha olla suurim klubi Eestis, aga me tahame olla kvaliteetseim klubi Tallinnas!

Milline on klubi presidendi silmis ideaalne meeskonna algkoosseis kohe startival hooajal. Koosseis, mis tooks staadionile täismaja ja sisendaks lootusi meistritiitlile või vähemalt medalitele?

Algkoosseis, ükskõik milline ta ka hooaja esimeses mängus on, annab endast Kalju särkides kindlasti maksimumi, et tulemus kõiki südamest rõõmustaks ja just selline algkoosseis on ilmselt ka pilgeni täidetud tribüünidele meelepärane.
Minu sõnum on väga lihtne – tulge Kaljule appi, sest ainult koos suudame midagi tõsist korda saata ja unistused reaalseks muuta! Seda nii fännid, head Nõmme spordisõbrad, Tallinna elanikud ja ametnikud, sponsorid, toetajad, jalgpallurid, treenerid, lapsed ja lapsevanemad.

Kalju pidas oma viimase kontrollmängu enne uue hooaja algust võõrsil Riia Skontoga. Kalju võitis küll poolaja 1:0, kuid kaotas mängu 2:5. Millise hinnangu annate mängule ja kuidas on Kalju oluliselt uuenenud koosseis kokku sulanud?
Kas avakohtumine FC Floraga annab alust optimismile?

Kuna mul oli au seda kohtumist Läti meistritega Riias vahetult vaadata, siis võin üldiselt öelda, et sellest mängust saime nii positiivseid kui negatiivseid tükikesi oma «puzzle» kokkupanemiseks. Esimesed 70 minutit näitasime kindlasti sellist mängu, mis on tulevasele tiitlipretendendile vääriline. Aga pärast seda, kui treenerid tegid mitmeid vahetusi, andsime initsiatiivi ja vastane suutis kolmest penaltist võidu noppida. Kui nüüd rääkida Florast, siis ma usun, et esimeses mängus on just nemad favoriidid, sest meistermeeskond on püsinud koos ja kokkumäng on neil kindlasti hea. Samas olen ka Kalju treenerite ja mängijate võimetes kindel ja usun, et Kaljus ei ole täna kedagi, kes ei usuks meie võidu võimalustesse. Olen veendunud, et Igor Prins keerab kõik logisevad mutrid kenasti kinni. Olen optimistlik ja usun siiralt, et Kalju võib hooaega alustada meie jaoks positiivse tulemusega. Eriti siis, kui kõik Nõmme spordisõbrad meile staadionile kaasa elama tulevad!

Anton Siht
Nõmme Sõnumid
01.03.2011