Heategevuspartner   |
3. märts 2017

Klein: Tahan võimalikult palju väravaid lüüa!

Peeter Klein on esindusmeeskonna üks noorimatest mängijatest, 20-aastane ründaja liitus Kaljuga aastal 2014. Samal aastal tegi ta ka oma esindusmeeskonna debüüdi. Uurisime Peetrilt (hüüdnimega Pets) tema individuaalsete eesmärkide kohta sel hooajal Premium liigas kui ka üleüldiselt mängijana ning lisaks tema karjääri kohta Kaljus ning koondises.  

Liitusid Kaljuga aastal 2014, mil seadsid endale eesmärgiks esinduse ründajaks tõusta. Kuidas oled Kaljus mängitud aja jooksul mängijana arenenud?  

Ma arvan, et olen Kaljus mängitud aja jooksul arenenud igas aspektis, sest Kaljuga liitudes olin alles 17-aastane.

Oled oma karjääri jooksul esindanud eri vanustes noortekoondiseid. Mida on koondises mängimine Sulle juurde andnud ning kas usud, et saad tulevikus esindada ka A-koondist?

Eesti noortekoondisi esindades olen saanud mängida teiste tugevate jalgpalliriikide rahvuskoondiste vastu, mis on olnud väga hea võrdlusmoment. Samuti avanes mul tänu koondises mängimisele võimalus liituda Nõmme Kaljuga. Loomulikult usun endasse ja loodan, et ühel päeval esindan ka Eesti A-koondist.

Millised individuaalsed eesmärgid oled endale koheselt algavaks hooajaks seadnud?

Minu eesmärk on tehniliselt kõvasti juurde panna. Teen palliga palju tööd. Samuti tahan võimalikult palju väravaid lüüa (naerab-toim.)

Kuidas hindaksid praegust Premium liiga taset? Kuidas on see Sinu arvates aastatega muutunud?

Ma arvan, et Premium liiga tase on meie väikese riigi kohta väga hea. Kahjuks ei oska ma öelda, kas liiga tase on aastatega läinud paremaks või halvemaks, sest ma olen Premium liigat jälginud ainult viimased 3 aastat.

Millised on Sinu jalgpallialased unistused – kuhu sooviksid mängijana jõuda?

Minu üks unistus on jõuda Premier League’i.

Keda pead Premium liigas sel aastal favoriidiks? Kes võiks olla Kalju jaoks kõige ebameeldivam vastane?

Ma arvan, et meistritiitli võivad võita neli võistkonda. Nii FCI Tallinn, Levadia, Flora kui ka Kalju. Neist neljast võistkonnast eraldi favoriiti ma välja tuua ei oska. Ma ei ütleks, et Kalju jaoks oleks mõni vastane otseselt ebameeldiv, kuid tugevaid vastaseid on palju.