Heategevuspartner   |
15. veebruar 2017

Elhi: Ronaldo on olnud minu suurim eeskuju

Trevor Elhi on mitmekülgne mängija, kes liitus Kaljuga möödunud aastal, pidades Kalju kõrgeid eesmärke ühtseteks enda omadega. Uurisime Elhilt nii Premium liiga, kui ka Eesti koondise kohta, lisaks rääkis ambitsioonikas jalgpallur oma positsioonieelistustest ning eeskujudest.

Liitusid Nõmme Kaljuga aastal 2016, enne seda mängisid aastaid Levadias ja Infonetis (praegune FCI). Kuidas hindaksid tasemevahet antud klubides võrreldes Nõmme Kaljuga?

Kuna kõik 3 klubi on eesti mõistes tippklubid, siis väga suurt vahet ei ole, aga ma arvan, et Kaljus on natuke professionaalsem kõik ja treeningtase on kõrgem. Siis kui ma Infonetis olin, siis oli seal kõik veel lapsekingades, aga nüüd seal ka areneb. See Infonet, kus mina olin ja see Nõmme Kalju, kus ma praegu olen – need on ikka väga erinevad, Kaljus on ikka kõrgem tase.

Oma debüüdi A-koondises tegid samuti aastal 2016, eelnevalt oled aga lugematu arv kordi kaasa teinud noortekoondistes. Mida on koondises mängimine Sulle juurde andnud?

Rahvusvahelisel tasemel on tempo kõrgem. Saab näha seda taset, kuhu tahaks ise jõuda ja mida selleks tegema peab.

Oled näidanud, et suudad mängida nii mõlemas äärekaitses, kui ka äärepoolikus. Millisel positsioonil ennast ise kõige enesekindlamana tunned ja kus Sulle enim mängida meeldib?

Kuna ma viimasel ajal olen nii palju mänginud äärekaitses, siis praegu tunnen ennast seal kõige paremini. Ma arvan, et ma olen praegu suhteliselt moderne äärekaitse, sest ma mängisin ka pikalt ründes ja ma oskan ründesse lülitudes ka tegutseda.

Möödunud hooajal jäi Kalju napilt meistritiitlist ilma – kas usud, et sel hooajal suudate tiitli võita? Keda pead suurimaks konkurendiks tiitlile?

Muidugi ma usun – vaadates praeguseid mänge, siis me ei ole siiani veel ühtegi kaotanud. Kaitse on vaja veel paremini lukku saada ja ees realiseerimine paremaks. Ma arvan, et oleme meie ja võibolla Infonet, kes hakkavad siin jagama.

Keda pead enda suurimaks eeskujuks jalgpallis? Kellelt oled enim õppinud?

Ma arvan, et Ronaldo (naerab-toim.). Mulle meeldib tema story, kuidas ta on tulnud täiesti põhjast ja kuhu ta on jõudnud. Tema maine küll ei meeldi inimestele, aga see on teisejärguline. Tegelikult on tegemist sellise tööloomaga.

Kas tunned, et Kalju on algavaks hooajaks valmis? Kas on midagi, mis vajaks veel lihvimist?

Lihvimist on koguaeg, aga usun, et oleme peaaegu valmis. Ja poole kuu pärast, kui hooaeg algab, siis oleme täiesti valmis.

Toimetas:
Sarah Brigitta Kasemaa