Heategevuspartner   |

Info

Alustasime uute laste registreerimisega!

Käimas on aktiivne liitumisperiood ning noortegruppidesse on oodatud täiendusi.
Liituma ootame nii algajaid kui ka eelneva trennikogemusega lapsi vanuses 3-12.

Oleme pühendunud laste jalgpallialaste oskuste ja teadmiste arendamisele. Pikaaegsele kogemusele tuginedes oleme välja töötanud treeningprogrammid mis tutvustada huvilistele jalgpalli ning arendada neis koordinatsiooni- ja liikumisvõimet. Lisaks füüsilisele tegevusele õpib laps treeningutel arvestama teistega ning olema õigel ajal õiges kohas, mis loob head eelised grupitööks. Treeningud on kaasahaaravad ja lõbusad, mis äratavad lastes üha enam sportimise vastu huvi. Samuti on treeningutesse kaasatud mängulisust ja lapsesõbralikkust.

Treeningud viiakse läbi Nõmmel, Haaberstis, Lääne-Nigula vallas kuid oleme avamas uut gruppi ka Mustamäel.

Esimene kuu Nõmme Kalju treeningud uutele liitujatele tasuta!

Lisainfo ja registreerimine:
Nõmme Kalju FC noorteosakond
+372 56 824 222
noored@jkkalju.ee

 

Nõmme Kalju FC linnalaager algab 2.aug – saada veel viimased kohad!

Nõmme Kalju jalgpalliklubi korraldab
2-6.augustil Hiiu staadionil põneva jalgpallilaagri tüdrukutele ja poistele.

Suvine jalgpallilaager on suunatud kõigile lastele, kes soovivad suvel mõnusalt aega sisustada – nii neile, kes juba jalgpalli mängivad, aga ka neile, kes soovivad jalgpalliga esmatutvust teha. Juhendajateks on valitud noortetreenerid, kelle eesmärgiks on tagada kvaliteetne treening ning kirgastada neid erinevate lõbusate mängudega.

TULE OSALEMA!

5 päevane linnalaager  sisaldab:

-         2 treeningut päevas Hiiu staadionil
-         treeningmängud ja täpsuslöögid ning kiiruslöökide harjutamine
-         treeningtegevus Nõmme Kalju treenerite juhendamisel
-         2 söögikorda päevas
-         põnevad mangud, väli bowling, orienteerumis- ja lasermängud
-         piiramatu batuudi kasutus
-         kahoodi võistlus ning autastamine
-         üllatuskülalised Roosa Panter ja Nõmme Kalju FC esindusmeeskonna mängijad!

Laagri  vahetuse hind 150€. Kui ühest perekonnast võtab osa kaks last on teise lapse hind 100€

Laagrisse registreerumiseks tuleb saata kinnitus noored@jkkalju.ee
Registreerimisel palume kirja panna lapse täisnimi ja sünniaeg.

Laagripäeva alustame kell 09.30 ja lõpetame 16.30. Täpsem laagri päevakava täpsustame registreerijatele enne laagri algust!

 

Lisainfo ja kontakt: noored@jkkalju.ee+372 56 824 222

Sergei Frantsev naaseb Nõmme Kalju peatreeneri kohale

Kalju 2018. aastal ajaloo teise kõrgliiga tiitlini viinud juhendaja Sergei Frantsev naaseb tagasi Nõmmele.

Lisaks 2018. aastal saavutatud meistritiitlile võitis Kalju Frantsevi käe all 2019. aastal oma esimese Superkarika ning mängis kõik need aastad edukalt eurosarjas.
Sergei Frantsev sõlmis Nõmme Kaljuga kahe aastase lepingu ning tema abilisena jätkab praegune peatreener Marko Kristal.

“Hea on Kaljus tagasi olla ja jätkata oma tööd sealt kus see pooleli jäi”, kommenteeris oma tagasitulekut Frantsev.

“Frantsevi tagasitulek on alati laual olnud ning mulle teeb rõõmu kogenud treeneri ja hea sõbraga jälle koostööd teha. Frantsevi nõudmised jalgpalluritele on täpselt seal kus Nõmme Kalju soovib seda näha”, kommenteeris muudatusi klubi president Kuno Tehva.

Hetkel on teada, et uue juhendaja plaanidesse ei kuulu tuleval hooajal Pedro Victor ja Ivan Lobay kellega lõpetatakse koostöö poolte kokkuleppel ning Sander Puri ja Andreas Raudsepp kellele lepingupikendust klubi poolt ei pakuta.
Aitäh neile Kaljus veedetud aja ning omapoolse panuse eest.

Eelvaade: Nõmme Kalju võõrustab euromängude järel Viljandi Tulevikku

Euromängud on selleks hooajaks läbi, aga Premium Liiga on jõudmas otsustavasse faasi. Pühapäeval, 18. augustil kell 15:00 võõrustab Nõmme Kalju kodusel Hiiu staadionil Viljandi Tulevikku. Kuigi Kalju on sellel hooajal senisest kahest omavahelisest mängust võitnud kaks võitu ei ole tegu olnud kergete kohtumistega.

Esmakordselt sellel hooajal kohtus Kalju Tulevikuga varakevadises aprillis, kui võõrsil suudeti viljandlastest 3-2 üle olla. Kohtumist asuti esimese 25 minutiga kiiresti 3-0 juhtima, kuid seejärel lasti enne poolaja lõppu endale lüüa kaks väravat ja teisel poolajal peeti kanget võitlust, et kolm punkti Nõmmele kaasa võtta. Selle hooaja teises kohtumises mindi vastamisi päev enne jaanipäeva. Ka selles mängus tuli Kalju võitjana välja, kuigi jäi esimese poolaja alguses 0-1 kaotusseisu. Liliu ja Volkovi väravad tõid siiski meeskonnale selle hooaja teise võidu Tuleviku üle.

Nõmme Kalju viimased nädalad on möödunud euromängude rütmis. Peale 9. juulil toimunud esimest Meistrite Liiga kohtumist KF Shkendijaga on Kalju pidanud vaid kaks Premium Liiga kohtumist. Esmalt mängiti tabelikonkurentide Paidega kodus 1-1 viiki, seejärel alistati kodus 7-2 skooriga FC Kuressaare. Selles mängus on mälestusväärseks kindlasti klubi uue liituja Max Mata kübaratrikk oma esimeses täismängus klubi eest.

Kalju hoiab hetkel Premium Liiga tabelis 43 punktiga neljandat kohta. Suurimaks konkurendiks on sellel hooajal osutunud oma parimat hooaega tegev Paide Linnameeskond. Hetkel on paidelased Kaljut edestamas kuue punktiga, kuid peab silmas pidama, et Kalju on pidanud kaks mängu vähem. Seetõttu on tabelit silmas pidades tegemist olulise kohtumisega, et jätkata võitlust kõrgliiga medalitele.

Viljandi Tuleviku hooaeg on kulgenud tõusude ja mõõnadega. Hooaega raskelt alustanud Tulevik sai oma mängu kevadel ree peale. Alistatud sai nii Narva Trans kui Kalev. Ühtlasi võeti punkte Paide Linnameeskonnalt. Suve teises pooles on meeskond sattunud aga mõõna, viimane liigavõit saavutati 18. juunil, kui kodus alistati Maardu Linnameeskond. Järgnenud kuues liigakohtumises ei ole suudetud võtta ühtegi punkti ja Tulevik on seega võitlemas liigasse püsimajäämise nimel. Seetõttu võib eeldada, et folgipealinlased tulevad Nõmmele motiveerituna, et tuua liigatabelisse punkte.

Selleks, et aidata pühapäevases mängus punktid Nõmmele jätta on meeskonnal kindlasti vaja kodupubliku tuge. Sellel korral pääseb staadionile kõigi kunagi toimunud kodumängude piletitega. Pilet võib olla nii sellest kui ka varasematest hooaegadest – mida vanem ja erilisem mäng, seda põnevam. Poolajal lähevad Kalju ja Viljandi fännid omavahel vastamisi jalgpalli trips-traps-trulli mängus, kus kaalul põnevad auhinnad! Lisaks on avatud lasteala, kus kõik nooremad jalkasõbrad saavad joonistada ja jalgpalli mängida.

Algab piletite eelmüük Euroopa Liiga kohtumisele F91 Dudelange vastu

Täna algab piletmüük Euroopa Liiga kolmanda kvalifikatsiooniringi mängule Nõmme Kalju ja F91 Dudelange vahel.

Täna Piletilevi keskkonnas algavas eelmüügis on võimalik pileteid soetada erihinnaga 7€. Soodusmüük on piiratud ja toimub kuni 7. augustini. Alates neljapäevast, 8. augustist, on pileti hind eelmüügist ostes 10€. Väravas maksab pilet 15€.

Kalju mängib Euroopa Liigat peale Meistrite Liigast välja langemist. Senisel eurosuvel on juba alistatud Põhja-Makedoonia meister KF Shkendija ja mängitud Šotimaa jalgpallihiiu Glasgow Celticuga.

Nõmme Kalju vastane F91 Dudelange näol on tegemist euromängudes kogenud meeskonnaga. Õigus osaleda Euroopa turniiridel, saadi esmakordselt 1993, kui kohtuti Maccabi Haifaga ning jäädi kahe mängu kokkuvõttes alla 1:7. Pärast mitmeid ebaõnnestunuid üritusi, saabus kaua oodatud edu 2005. aastal. Meistrite Liiga esimeses ringis alistati Bosnia ja Hertsegoviina meister Mostari Zrinjski. Kõik eelnev aga kahvatub eelmise hooaja saavutuse ees, kui järjepanu alistati Euroopa Liigas nii Drita, Varssavi Legia, Cluji CFR ning jõuti välja ihaldatud Euroopa Liiga alagrupiturniirile. Real Betise, Olympiacose ja AC Milani järel jäädi ühe punktiga viimaseks.

Nõmme Kalju ja Dudelange vaheline kohtumine leiab aset 13. augustil kell 19:00 A. Le Coq Arenal. Väravad avatakse kell 17:30.

Hangi oma pilet Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/jalgpall/nomme-kalju-fc-vs-f91-dudelange-lux-jalgpall-291853/

Üks päev mänguni: müüki paisatakse lisapiletid läänetribüünile!

Täname kõiki häid jalgpallisõpru kes on juba soetanud pileti homsele Meistrite Liiga mängule Nõmme Kalju ja legendaarse Celtic FC vahel. Neid häid sõpru on kogunenud juba kõvasti üle 4000 ja sellest tulenevalt avame eelmüügis uued sektorid, et kõik huvilised mängule pääseksid.

Täna avame Piletilevis läänetribüüni  A-tasandi sektorid 10-14. Pileti hinnaks on 20€ eelmüügist ja 35€ väravast.  Oma piletiostuga toetad kohalikku Eesti jalgpalli ja aitad meie noori Euroopa tippjalgpallile lähemale. Aitäh ja kohtume staadionil!

Nõmme Kalju ja Celtic FC vaheline kohtumine peetakse homme, 30. juuli kell 20:00, väravad avatakse kell 18:30. Palume kõigil pealtvaatajatel saabuda staadionile piisava ajavaruga, et vältida järjekordi ja muuta mängupäeva elamus võimalikult meeldivaks.

Hangi oma pilet eelmüügist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/jalgpall/nomme-kalju-fc-vs-glasgow-celtic-fc-champions-league-2019-2020-jalgpall-291309/

Osale üritusel: https://www.facebook.com/events/912411072431727/

Nõmme Kalju külmutab Meistrite Liiga kohtumise piletihinnad

Nõmme Kalju otsustas külmutada Nõmme Kalju ja Celtic FC vahel toimuva kohtumise piletihinnad ning jätta ära homsest toimuma pidanud eelmüügi hinnatõusu.

Hoogsalt edenenud piletimüük 30. juulil toimuvale Meistrite Liiga kohtumisele teises etapis oli pileti hinnaks 20€. Kolmandas etapis, mis pidanuks algama 27. juulil tõusnuks pileti hind 25€ peale. Selle asemel jääb pileti hind praegusele, 20€, tasemele ega tõuse eelmüügi käigus kõrgemaks. Piletite eelmüük kestab kuni 30. juulini ning lõppeb kaks tundi enne avavilet. Tänaseks on müüdud üle 4000 pileti.

Paneme kõigile jalgpallihuvilistele südamele, oluline on soetada pilet varakult ja saabuda staadionile võimalikult vara. Sedasi on võimalik vältida pikki järjekordi väravates ja muuta mängupäev nauditavamaks.

Hangi oma pilet Piletilevis: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/jalgpall/nomme-kalju-fc-vs-glasgow-celtic-fc-champions-league-2019-2020-jalgpall-291309/

Ticket info to visiting team supporters for Nõmme Kalju – Celtic FC

Are you travelling to see Celtic FC against Nõmme Kalju FC on July 30th at A. Le Coq Arena? Here you can find all the ticketing information needed for the match!

First of all, welcome to Tallinn! It is a wonderful city to travel to and we hope you will enjoy your stay here. The match will be held on Tuesday, July 30th, 20:00 at A. Le Coq Arena. There are two ways to secure the ticket for the upcoming match.

The first option is to contact Celtic FC and secure the ticket through the club. Contact the club and inquire about the availability of the ticket.

The second option is to purchase the ticket at the gate before the match. The tickets will be sold at the stadium by Gate 7. Ticket price at the stadium is 35 € and can be paid in cash only. Ticket office will be open at 18:00 on matchday!

 

Täna algab piletimüük Meistrite Liiga kodumänguks Glasgow Celticuga

Täna, 19. juulil, algab piletimüük Meistrite Liiga 2. kvalifikatsiooniringi korduskohtumisele Nõmme Kalju ja Glasgow Celticu vahel. 

Täna Piletilevis alanud eelmüük toimub kolmes etappis. Esimeses etappis, 19.-23. juulil on pileti hind 15€; teises etappis, 23.-27. juulil 20€ ja 27.-30. juulil 25€. Väravas maksab täispilet 35€.

Nõmme Kalju võõrustab Glasgow Celticut A. Le Coq Arenal 30. juulil kell 20:00. Mängu vastu on suur huvi nii külalismeeskonnalt, kelle toetajaid on oodata ligi 3000, kui ka kohalikult jalgpallipublikult. Seetõttu paneme kõigile ebamugavuste vältimiseks hingele, et pilet soetataks eelmüügist võimalikult varakult.

Kalju jõudis Meistrite Liiga teise kvalifikatsiooniringi seljatades Põhja-Makedoonia meistri KF Shkendija. Kuigi kodus peetud avakohtumises pidi Kalju külalistele 0:1 alla vanduma, alistati Shkendija võõrsil tänu Maximilliano Ugge ja Liliu väravatele 2:1 ja edeneti järgmisesse ringi.

Glasgow Celtic alustas enda Meistrite Liiga teekonda Bosnia ja Hertsegoviina meistri Sarajevo vastu. Võõrsil peetud avamängus võeti kindel 3:1 võit. Korduskohtumine peeti legendaarsel Celtic Parkil ning alistati Sarajevo ka teist korda. Kuigi veel pool tundi enne lõpuvilet oli seis 1:1 võeti siiski ka sellest kohtumisest oma ja alistati vastane seisuga 2:1.

Hangi oma pileti kohe: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/jalgpall/nomme-kalju-fc-vs-glasgow-celtic-fc-champions-league-2019-2020-jalgpall-291309/

 

 

Grasshopper laenas Nõmme Kaljule ründaja

Nõmme Kaljusse saabus Zürichi Grasshopperi ja Uus-Meremaa koondise 19 aastane ründaja Max Mata. Ründajaga sõlmiti hooaja lõpuni kestev laenuleping.

Max Mata näol on tegemist Uus-Meremaa jalgpalli suure lootusega ja U20 koondise kapteniga, kelle arvel on noortekoondises 6 mängu ja 5 väravat. Noor ründaja alustas enda karjääri Uus-Meremaa klubis Wellington Phoenix, kus mängis kuni 2016/17 hooaja lõpuni, tema arvele jäi 16 mängu ja 8 väravat. Edasi liikus Mata Eastern Suburb AFC-sse, kus pidas 18 mängu ja 3 väravat. Heade esituste eest koduliigas teenis Mata selle aasta alguses profilepingu Zürichi Grasshopersiga. Šveitsis Grasshoppersi U21 meeskonna eest on Mata pidanud 7 mängu ja skoorinud 4 korda.

Zürichi Grasshopperi näol on tegemist Šveitsi läbi aegade edukaima klubiga. Alates oma asutamisest 1886 aastal on Grasshoppers võitnud 27 kõrgliiga tiitlit, 19 Šveitsi karikat, kaks liigakarikat ja ühe superkarika. Klubi edukaim periood pärineb 90′ndatest aastatest ja 00′ndate algusest, kui 13 aastaga võideti 6 kõrgliiga tiitlit. Euroopas on Grasshoppers mänginud 9 hooaega millest kaks korda ka alagrupiturniiril.

“Olen meeskonnaga liitumise üle õnnelik. Kõik on toimunud väga kiiresti, sain oma tulekust teada kõigest kaks päeva tagasi, seega mul ei ole olnud palju aega uurida klubi ja meeskonna kohta lähemalt. Sellegipoolest tean, et Nõmme Kalju on viimastel hooaegadel olnud edukas ja jätkab võitlust Meistrite Liiga kvalifikatsiooniringides, mis on väga hea märk” kommenteeris Kaljuga liitumist Max Mata.

Küsimusele, kui hästi on ta kursis Eesti jalgpalliga vastas Mata: “Tõele au andes, ei ole ole ma Eesti jalgpalliga kuigi kursis, ma ei teadnud enne liitumist Eestist kuigi palju. Siiski olen teinud veidi kodutööd ja see, mis mulle vastu vaatab on olnud positiivne!”

Uus täiendus võib platsile joosta juba täna kui Nõmme Kalju võõrustab kell 19.30 Hiiu staadionil Paidet.

 

 

Nõmme Kalju FC peab järgmised euromängud A. Le Coq Arenal

Nõmme Kalju FC sai täna kinnituse UEFA-lt, et pidada eelolev Meistrite Liiga teise kvalifikatsiooniringi kohtumine A. Le Coq Arenal.

Kuigi Nõmme Kalju järgmine võimalik vastane Glasgow Celtic peab oma korduskohtumise FK Sarajevo vastu täna on tõenäoline, et paarist läheb edasi just Šotimaa meisterklubi. Külalismeeskonna huvi mängu järgi on suur, Tallinnasse on oodata vähemalt 3000 Celticu toetajat. Lisaks on mängu vastu suur huvi ka kohalikult jalgpallipublikult. Lisaks publikuhuvile on kohtumise vastu ka suur telehuvi.

Kõike seda arvesse võttes on A. Le Coq Arena ainuke võimalik koht, kus sellises mastaabis mängu pidada.

„Tänaseks oleme taganud koha minimaalselt UEFA Euroopa Liiga kolmandas kvalifikatsioonivoorus ning sellest lähtuvalt kehtivad sellistes mängudes staadionitelele kõrgemad nõudmised. Kahjuks Kadrioru Staadionil puudub nõuetele vastav valgustus. Võttes arvesse ees ootavat mängu Glasgow Celticuga ja järgmist ja ülejärgmist mängu Meistrite Liigas või Euroopa Liigas pidime selle otsuse A. Le Coq Arena kasuks vastu võtma. Kadrioru Staadion on meile alati euromängudes palju õnne toonud. Tahan isiklikult  tänada Olavi Sikkat, kes on Nõmme Kaljule alati taganud Kadrioru Staadionil maksimaalselt head tingimised ja kvaliteedi“ kommenteeris olukorda Nõmme Kalju president Kuno Tehva.

„Seoses suure publikuhuviga nii Celticu kui kohaliku jalgpallipubliku poolt alustame peatselt piletite eelmüügiga. Sellekohase uudise väljastame hiljemalt homme hommikul“ lisas Tehva.

 

Esindusmeeskond valmistub suurteks mängudes Pirita Marina Hotel&SPA-s

Esindusmeeskond valmistab end Meistrite Liiga ja Premium Liiga mängudeks ette Nõmme Kalju värske toetaja Pirita Marina Hotel&SPA-s. 
Nõmme Kalju esindusmeeskonna ettevalmistuseks ja taastumiseks on appi tulnud värske toetaja. Üks osa ettevalmistusest on treening. Siiski omab sama suurt tähtsust ka puhkus ja seda viib ellu Pirita Marina Hotel & SPA. Lisaks treeningutele on hotellis nauditud spaahoolitsusi, saunamõnusid, käidud ujumas ning nauditud merevaateid ja rannamõnusid.

Pirita Marina Hotel & SPA on Eesti pikimate traditsioonidega spordihotell kes on asunud oma 40-juubeliaastal toetama Nõmme Kaljut seatud eesmärkide täitmisel.

1980 aastal toimunud XXII olümpiamängudeks valmis Tallinnasse palju uusi ehitisi ja nende hulgas ka katamaraanikujuline olümpiaküla – praegune Pirita Marina Hotel & Spa.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskus on pälvinud Rahvusvahelise Arhitektide Liidu (UIA) 1983 a. biennaali eripreemia ja hotell on unikaalse viimistlemata betoonkontsruktsiooni ja arvukate sisedisaini elementide tõttu arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all.

Hotell asub mere kaldal, linnasüdamest vaid 10-minutise autosõidu kaugusel ning siit on suurepärane bussiühendus kesklinnaga ja siit on vaid lühike jalutuskäik maalilisse Pirita metsa ja liivaranda, ajalooliste Birgitta kloostri varemeteni ja terviseradadele.

Nõmme Kalju ja Hector Nunez lõpetavad koostöö

Nõmme Kalju FC ja Hector Nunez lõpetavad poolte kokkuleppel lepingu. 

Selle aasta märtsis Kaljuga liitunud Tšiili ründaja saldosse jäi esindusmeeskonna eest 8 mängu ja üks värav. Nõmme Kalju U21 meeskonnas pidas Nunez 7 kohtumist ja lõi neli väravat.

Nõmme Kalju FC tänab Hector Nunezi tehtud töö eest ja soovib talle edu edasises karjääris.

Müügis viimased piletid homsele Meistrite Liiga kohtumisele

Homsele Meistrite Liiga kohtumisele Nõmme Kalju – KF Shkëndija vahel saab veel soetada viimaseid eelmüügi pileteid. 

Homme toimuvale mängule on müügil veel viimased eelmüügi piletid.  Pileti hinnaks on 9€  ja pileteid on võimalik soetada kuni tund avavileni või kuni pileteid jätkub!

Soeta oma pileti Piletilevist kohe: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/jalgpall/nomme-kalju-fc-vs-kf-shkndija-289737/

Nõmme Kalju ja KF Shkëndija vaheline kohtumine leiab aset 9. juulil kell 19:00 Kadrioru staadionil. Kalju jaoks on tegemist Meistrite Liigasse naasemisega peale viieaastast eemalolekut. Oma esimeses Meistrite liiga kvalifikatsiooniringis 2013/14 hooajal tehti tänaseks juba ajalooline eurosuvi, kui esimeses eelringis alistati soomlaste HJK ning jõuti välja Euroopa Liiga play-off ringi.

Nõmme Kalju vastane KF Shkëndija jaoks on tegemist klubi kaheksanda eurosuvega. Eelneval kolmel aastal on Põhja-Makedoonia meeskond jõudnud Euroopa liiga play-off ringi. Loe Shkëndija kohta lähemalt Nõmme Kalju kodulehel ilmunud eelvaates.

Veel täna saab soetada Meistrite Liiga pileteid soodushinnaga

Veel täna saab soetada sooduspileteid Meistrite Liiga kohtumisele Nõmme Kalju – KF Shkëndija. 

Neljapäeval alanud eelmüügis on võimalik pileteid soetada erihinnaga 6€. Soodusmüük on piiratud ja toimub reede südaööni. Alates laupäevast on pileti hind eelmüügist ostes 9€.

Nõmme Kalju ja KF Shkëndija vaheline kohtumine leiab aset 9. juulil kell 19:00 Kadrioru staadionil. Kalju jaoks on tegemist Meistrite Liigasse naasemisega peale viieaastast eemalolekut. Oma esimeses Meistrite liiga kvalifikatsiooniringis 2013/14 hooajal tehti tänaseks juba ajalooline eurosuvi, kui esimeses eelringis alistati soomlaste HJK ning jõuti välja Euroopa Liiga play-off ringi.

Nõmme Kalju vastane KF Shkëndija jaoks on tegemist klubi kaheksanda eurosuvega. Eelneval kolmel aastal on Põhja-Makedoonia meeskond jõudnud Euroopa liiga play-off ringi. Loe Shkëndija kohta lähemalt Nõmme Kalju kodulehel eile ilmunud eelvaates.

Täna algab Meistrite Liiga piletimüük

Täna kell 13:00 algab piletmüük Meistrite Liiga kvalifikatsioonimängule Nõmme Kalju ja KF Shkëndija vahel.

Täna Piletilevi keskkonnas algavas eelmüügis on võimalik pileteid soetada erihinnaga 6€. Soodusmüük on piiratud ja toimub neljapäeval ja reedel. Alates laupäevast on pileti hind eelmüügist ostes 9€.

Nõmme Kalju ja KF Shkëndija vaheline kohtumine leiab aset 9. juulil kell 19:00 Kadrioru staadionil. Kalju naaseb Meistrite Liigasse peale viieaastast eemalolekut, kvalifitseerudes läbi eelmise hooaja tiitlivõitu. Oma esimeses Meistrite liiga kvalifikatsiooniringis 2013/14 hooajal tehti tänaseks juba ajalooline eurosuvi, kui esimeses eelringis alistati soomlaste HJK ning jõuti välja Euroopa Liiga play-off ringi. Järgnevatel hooaegadel on tehtud häid esitusi Euroopa Liigas, kui on alistati kasahhide tippklubi FC Aktobe ja Iisraeli Maccabi Haifa FC.

Nõmme Kalju vastane KF Shkëndija jaoks on tegemist klubi kaheksanda eurosuvega. Eelneval kolmel aastal on Põhja-Makedoonia meeskond jõudnud Euroopa liiga play-off ringi. Loe eelseisvast vastasest täna ilmuvas eelvaates.

 

Neljapäeval algab Meistrite Liiga piletimüük

Neljapäeval, 27. juunil kell 13:00, algab piletite müük Meistrite Liiga kohtumisele Nõmme Kalju – KF Shkëndija. Esimesel kahel päeval saab pileteid osta soodushinnaga.

Neljapäeval algavas eelmüügis on võimalik pileteid soetada erihinnaga 6€. Soodusmüük on piiratud ja toimub neljapäeval ja reedel. Alates laupäevast on pileti hind eelmüügist ostes 9€.

Nõmme Kalju ja KF Shkëndija vaheline kohtumine leiab aset 9. juulil kell 19:00 Kadrioru staadionil. Kalju jaoks on tegemist Meistrite Liigasse naasemisega peale viieaastast eemalolekut. Oma esimeses Meistrite liiga kvalifikatsiooniringis 2013/14 hooajal tehti tänaseks juba ajalooline eurosuvi, kui esimeses eelringis alistati soomlaste HJK ning jõuti välja Euroopa Liiga play-off ringi.

Nõmme Kalju vastane KF Shkëndija jaoks on tegemist klubi kaheksanda eurosuvega. Eelneval kolmel aastal on Põhja-Makedoonia meeskond jõudnud Euroopa liiga play-off ringi.

Piletimüük algab neljapäeval, 27. junil kell 13:00 Piletilevi keskkonnas.

 

Selgusid XCUP-i finaalturniiril osalejad

Laupäeval, 15. juunil toimunud esimese XCUP-i alagruppidest edasipääsejad on selgunud ning loositud paaridesse. Mõlemast vanusegrupist pääses finaalturniiri 16 osalejat. 

Laupäevasel kodumängul Narva Transi vastu toimus paralleelselt esimene XCUP eJalgpalli turniir. Väljaku kõrval asuvas eSpordi keskuses võtsid osalejad omavahel mõõtu kahes vanusegrupis: 12-17 ja 18+ eluaastat. Nagu mäng jalgpalliväljakul, pakkus turniir põnevust viimaste voorudeni, kuni selgusid viimased edasipääsejad.

Alljärgnevalt on välja toodud mõlema vanusegrupi finaalturniiri paarid koos nende kohaga oma alagrupis:

12-17 vanusegrupp, finaalturniir 18. juunil Hiiu staadionil
Registreerimine 17.00, mängud 17.30 – 23.00

1. Markus Velling E1 – Juss Roderick Janson D3

2. Dylan Sal-al-Saller F1 – Mart Anga E3

3. Aleks Malm D1 – Kenter Leas A3

4. Kermo Oraver C1 – Martin Männik F3

5. Mattias Jurkovits B1 – Sander Sapkin A2

6. Kristjan Baumann A1 – Rasmus Abiline C2

7. Oliver Hollo B2 – Jan Robert Janson F2

8. Joonas Kimsto E2 – Marek Tamman D2

18+ vanusegrupp, finaalturniir 19. juunil Hiiu staadionil
Registreerimine 18.00, mängud 18.30 – 00.00

1. Raiko Tähhe D1 – Silver Hansen C4

2. Martin Larin C1 – Henri Perk C3

3. Margus Kodasma A1 – Erik Toomet E3

4. Henri Vaisma B1 – Alvar Lonks A3

5. Robert Nõukas E1 – Henrik Peinar D3

6. Genert Animägi C2 – Endre Rannaste B3

7. Andreas Jass Valdaru A2 – Stenver Nahkur D2

8. Martin Printsmann B2 – Artur Siil E2

Finaalturniir mängitakse loosimise järjekorras, ehk eelpool loetletud nimekiri on ka finaalturniiri mängude järjestuseks. Turniir kantakse täies mahus üle Twitch.TV-s ja Postimehe veebiväljaandes.

Finaalturniiri süsteemi ja turniiri reeglistikuga saad tutvuda XCUP-i kodulehel www.xcup.ee

Nõmme Kalju asutab Eesti esimese e-jalgpalli meeskonna!

Maailmas kiirelt arenev E-sport jõuab Eesti jalgpalli! Nõmme Kalju avab koostöös 24h Production kollektiiviga oma e-spordi osakonna ning loob Eesti esimese jalgpalliklubina e-jalgpalli meeskonna.

Vastloodud Nõmme Kalju elektroonilise spordi meeskond hakkab võistlema NKFC eSPORTS TEAM nime all. Oma tegevuse esimeses faasis keskendutakse eelkõige jalgpallisimulatsiooni mängule FIFA,  tulevikus on kindel plaan laieneda teistele tuntud mängudele nagu näiteks DOTA, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive.

Oma eSpordi meeskonna loomisega asetub Nõmme Kalju tuntud Euroopa jalgpalliklubide nagu Ajax Amsterdam, PSG, Manchester City, Real Madrid, Schalke 04, AS Roma kõrvale, kes on kõik sisenenud edukalt maailma eSpordi turule.

Nii meelelahutus- kui spordimaailmas on eSport viimasel kümnendil kogenud väga kiiret kasvu. Võistlejad üle terve maailma lähevad professionaalsel tasandil vastamisi erinevates mängudes nii mängukonsoolidel kui arvutites. Tänaseks on kinnistunud ligi 30 erinevat eSpordi mängu alates lahingmängudest nagu Counter-Strike kuni spordisimulatsioonini nagu FIFA.  2017. aastal kogus eSport hinnanguliselt 400 miljonit vaatajat, 2020. aastaks prognoositakse juba 600 miljonilist vaatajaskonda. Samuti on hüppeliselt tõusnud auhinnafondid kasvades 2017. aastal umbes 121 miljoni dollarini, moodustades käibeks 700 miljonit dollarit. 

Vastloodud meeskonna moodustavad hetkel kaks Eesti mängijat. Tulevikus on plaanis näha meeskonnas kuni 6 Eesti mängijat. Lisaks neile leitakse mängijaid Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist. Hetkel on käimas läbirääkimised Rootsi eSportlasega, kes on endale juba FIFAs nime teinud.

NKFC eSPORTS TEAMi esimesteks liikmeteks on Eesti ühed parimad FIFA mängijad Henry William Heinola ning Marko-Alari Lont. Marko, tuntud ka kui „Maroco“, on pea aasta teinud regulaarseid otseülekandeid Twitch.tv portaalis, mängides FIFA-t ning kasvatanud sellega ka regulaarse jälgijate kogukonna. Mõlemad mängijad on võitnud mitmeid turniire, sealhulgas Eesti Virtuaalpallurite võistlussarjas ja Mängude Öö FIFA turniire. Henry hakkab kandma särginumbrit 24 ja tema eSportlase nimeks saab NKFC_Henry, Marko särginumber saab olema 11 ja tema eSportlase nimi on NKFC_Maroco.

Mängijad olid Nõmme Kalju eSpordi meeskonnaga liitumise üle rõõmsad. „Tunnen, et oleme väga suure asja ees ja teeme veel suuremaid samme edasi. Väga põnev on olla professionaalse Eesti eSpordi kultuuri loomise keskmes. See on andnud mulle täiesti uue hingamise,“ kommenteeris Marko. Henry lisas: „Mul on suur au esindada NKFC eSpordi meeskonda ja olla üks kahest esimesest mängijast Eestis. See on mulle suur võimalus areneda nii meeskonnas kui ka individuaalselt. Olen väga põnevil, kuhu see tee viia võib.“

Eesmärke kirjeldades sõnas Marko: „Tahame arendada ja edendada eSpordi kultuuri Eestis. Soovime näidata, et sellega on Eestist võimalik jõuda maailmas tipptasemele ning enda tulevikku kindlustada.“ „Lisaks on eesmärk viia Eesti eSport maailmapildile. Meil on selleks kõik võimalused olemas ja nüüd oleme astunud esimese konkreetse sammu,“ täiendas Henry.

Nõmme Kalju eSpordi osakonna partner on videoproduktsiooni ja otseülekannetega tegelev ettevõte 24h Production. Aastal 2016 loodud ettevõte kajastab pokkeri ja eSpordi sündmusi, teeb otseülekandeid ning arendab valdkonna turundusstrateegiat. 24h Productionil on laialdane ja stabiilne kliendibaas üle terve Euroopa, sealhulgas tehakse DelfiTV otseülekandeid.

24h Production tegevjuht Tim Vaino kommenteerib koostööd: „24h Productioni ja Nõmme Kalju väärtused ühtivad igal tasemel – me vaatame alati tulevikku, meil on selge visioon ja oleme oma tegemistes innovatiivsed. Suurte jalgpallihuvilistena ei tekkinud meil kahtlust, et meil on koos Nõmme Kaljuga võimalus midagi väga suurt ära teha. Me oleme juba pikemat aega näinud eSpordis tulevikku.“

Ettevõtte eesmärgid võttis Vaino kokku: „Me tahame anda panuse Eesti eSpordi kultuuri kasvule ja populariseerimisele. Selleks plaanime tuua nii olemasolevatele fännideni kui ka tuleviku toetajateni sisukad kaadrid eSpordist.“

Nõmme Kalju FC president Kuno Tehva lisab: „Oma eSpordi osakonna loomisel jalgpalliklubi juurde seisab Nõmme Kalju selle eest, et luua Eestisse organiseeritud virtuaalspordi ökosüsteem, kust kasvaks süsteemselt välja maailmatasemel eSportlasi ning mida oleks mugav kõigil huvilistel jälgida. Eesti on kinnistunud maailmakaardile e-riigina, mistõttu eSpordile hoogu andmine on järgmine loogiline samm. Esport on Eesti suur võimalus, kõik eeldused jõudmaks maailma eSpordi tippu on meil olemas, sest eSport ei tunne piire ja virtuaalmaailmas suudame ka meie megastaadioneid ehitada.

„Nutiajastuga ei pea võitlema, maailm meie ümber on muutumises ja meie ülesanne on sellega kohaneda ning uute trendidega sammu pidada. Usume, et digipööre jalgpallis aitab tuua X ja Y põlvkonna jalgpalli juurde, ühendades omavahel virtuaal- ja pärismaailma jalgpallikogukonnad“, lisas Tehva.

Tänaseks on NKFC eSpordi meeskonnaga liitunud juba kaks sponsorit kelleks on Isport ja Impuls. „Kuna Isport on Kalju pikaaegne partner, siis toetame Kalju kõiki uusi algatusi ja ettevõtmiseid, oleme seda teinud varem ja läheme ka nüüd kaasa. Espordi sellisel kujul tiimi loomine on väga uuenduslik eesti jalgpallis ning see kõik propageerib rohkem jalgpalli ning toob tulevikus üha rohkem noori jalgpalli juurde“ sõnas Ispordi juhatuse esimees Jaanek Metsva. Impuls turundusjuht Gerda Mändsalu lisas: „eSport on meie tulevik ja kuna meie väga hea partner Nõmme Kalju astub täna sammu eSpordi maailma otsustasime sellega liituda ning anda oma panuse, sest leiame, et meie eluviis on meie moodi“.

Täna toimus ka Hiiul, Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna ja NKFC eSport Team-i vaheline sõpruskohtumine, kus mängiti Play Station konsoolil FIFA’19 mängu. Kohtumisel osalesid NKFC eSport sportlased Maroco ja Henry ning Nõmme Kaljut esindasid Premium Liiga parim väravakütt Liliu ja Nõmme Kalju kapten Maximiliano Uggé. Kohtumise võitis NKFC eSport Team seisuga 4:0.

Detailsema ülevaate oma plaanidest eSpordi valdkonnas annavad Nõmme Kalju FC ja 24h Production lähipäevadel.

Link tänase pressiürituse piltidele:
https://www.facebook.com/pg/NommeKaljuFC/photos/?tab=album&album_id=2267452573276495

 

 

 

Sallivuse deklaratsioon

Nõmme Kalju jalgpalliklubi deklaratsiooni peamine eesmärk on rassilise, rahvusliku, etnilise ja soolise diskrimineerimise kõrvaldamine Nõmme Kalju jalgpalliklubi tegemistest (noortel treeninggruppide ja treenerite läbi, mängudel, staadionil, treeningutel, kodulehel, plakatitel jne). Nõmme Kalju mõistab hukka üleoleku ja rassivaenulikkusel põhinevad ideed.

Kõik inimesed on võrdsed oma väärtuselt ning kõik on ka kohustatud tegutsema ühiselt või iseseisvana, et saavutada ühtne eesmärk jalgpalli edendamisel. Nõmme Kalju ametiisikud ja liikmed käituvad vastavalt käesolevatele printsiipidele, mis on kirjas ka meie kodulehel. Nõmme Kalju soovib teha omalt poolt kõik, et vältida konfliktide teket. Me ei poolda rassismi ning inimeste eristamist soo, rassi, rahvuse või usu järgi. Nõmme Kalju on multikultuurse mängijaterühmaga eeskujuks kõigile jalgpalliklubidele, näitamaks sallivuse võrdsuse aluseid mängudel. Meie klubis on mitmendat hooaega mängimas eri mandritelt, eri rassist ja eri usulistest kuuluvustest mängijaid.

Nõmme Kalju tahab vältida olukorda, kus diskrimineerimine takistaks rahvaste sõbralikke ja rahulikke suhteid ning peamiseks jääks ikkagi spordiala, mida tullakse vaatama, vaba aega veetma ning omadele kaasa elama.

Rakendatakse sallivust ennetavaid abinõusid vaenulikkusega võitlemisel:

- Tagamaks jalgpallimängudel sallivuse ning diskrimineerimise vähendamise järgime ohutus- ja turvaeeskirju koostöös turvafirma esindajate ja turvateenistuse ülema ning fännikoordinaatori töös, kes järgivad vastavate nõuete täitmist kodumängude korraldamisel.

- Klubi suhtleb aktiivselt fännikoordinaatori ja tema assistendiga ning fännide seas autoriteetsete figuuridega ja teeb omalt poolt kõik, et leida koos tegutsemisplaani järgides rassilise võrdsuse printsiipi.

- Hoitakse sõbralikke suhteid vastasmeeskonna fännikoordinaatoritega ja leitakse võimalus ka vastasmeeskonna fännide tegevusega kursis olla.

- Eeldatava ohu korral kasutusele võtta vastavad meetmed, kontakteerudes politsei ja päästeüksustega mänguväljaku piirkonnas, eraldada fännisektorid ja seda võimalikult teineteisest eraldiseisvalt, võimalusel tekitada eraldi sisse- ja väljapääsud.

- Teostada turvaväravates ning kontrollida staadioni inventar, selle ümbrus ja teha vastavad muudatused.

- Esmaabi olemasolu peab olema tagatud või vajadusel selle kiire saabumine. Pidev ja konkreetsem turvameetmete kasutuselevõtt agressiivselt käituvate inimeste osakaalu ja tugevdada turvajõude ning kaasata stewardeid. Ennetada probleemseid mänge kõrgema riskigrupiga mänge.

- Vajadusel kaasata Eest Politsei ja suurendada turva koosseisu. Politseibuss nähtaval ennetab riski.

- Alkoholijoobes isikud ja korduvalt korda rikkunud isikuid staadionile ei lasta.

- Alkoholijoobes isikud kõrvaldada tribüünidelt.

- Rassismi õhutavaid lauseid ja loosungeid kasutavad fännid samuti eemaldatakse tribüünilt koheselt.

- Pürotehnika ja muud keelatud esemeid koheselt tegutseda ja kõrvaldada probleem läbimõeldult ja rahulikult, et mitte kasvatada vägivalda.

- Rakendatakse kihlveopettuste vastu võitlemisel ennetavaid abinõusid.

- Mängijatele on antud selged juhendid ja regulatsioonid, on viidud kurssi, kuidas petuskeemid töötavad ning mida teha vastavas olukorras. Nõmme Kaljus on kihlveopettustele nulltolerants.

- Nõmme Kaljus hoitakse kogu klubis au sees ausa mängu põhimõtteid.

 

Kalju sõidab Ungarisse, tutvustame järgmist vastast Videoton FC’d

Neljapäevase võiduga Fääri saartel kindlustas Nõmme Kalju esindusmeeskond juba viiendat hooaega järjest edasipääsu eurosarja esimesest eelringist. Teises eelringis minnakse vastamisi ungarlaste Videotoniga, kelle tegemistest anname põgusa ülevaate.

Videoton FC on loodud 1941. aastal ning klubi resideerub Ungari suuruselt üheksandas linnas Székesfehérváris, kus elab veidi alla 100 000 elaniku. Videotoni jalgpalliklubi suurim saavutus jääb 80-ndate keskpaika, kui 84-85 hooajal jõuti koguni Euroopa liiga eelkäija UEFA Cup`i finaali, kus tuli tunnistada läbiaegade edukaima Euroopa klubi Real Madridi paremust.

Videoton_Real_madrid_84
Videoton on ka lähiajaloo üks edukamaid Ungari klubisid. Riigi meistriks tuldi hooajal 2010-11 ja 2014-15 ning stabiilsust näitab seegi, et esinelikus on lõpetatud koguni viimasel kaheksal hooajal. Euroopas saatis Videtoni tänapäeva Ungari jalgpalli kontekstis edu kui 2012-13 hooajal jõuti Euroopa liigas põhiturniirile. Eesti ning Ungari klubid kohtusid jalgpalliväljakutel viimati 2009. ja 2010. hooajal kui mõlemal aastal lõpetas Levadia Euroopa teekonna just ungarlaste Debrecen. Tänavuse hooaja esimeses ringis alistas Videoton kahe mängu kokkuvõttes 5:3 Malta klubi Balzan, kelle vastu on oma karjääris kaks väravat löönud ka Kalju eest oma debüütmängus Fääri saartel skoorinud Liliu.

0405_videotondebrecen3-e1459878019632

Eesti jalgpalli värskeim side Videotoniga pärineb eelmisest aastast, kui nende vastu lõi liigamängus värava ka treeningmängudes Nõmme Kalju särki kandnud Tarmo Kink. Videotoni üheks tuntuimaks mängijaks on paremkaitsja Attila Fiola, kes esindas Ungari rahvuskoondist ka möödunud suvel toimunud Euroopa meistrivõistlustel Prantsusmaal. Rahvuskoondist on esindanud ka Roheneemesaarte kaitsja Stopira, Brasiilias sündinud kuid Ungari kodakondsust omav Vinicius ning Horvaatia eest kaks maavõistlust kirja saanud ründaja Mirko Maric.

Avamäng leiab aset 13. juulil kell 19:15 kui võetakse mõõtu Kadrioru staadionil. Nädal hiljem mängitakse Ungaris.

19830070_10155234935087931_276768585_o

Üritus Facebookis asub siin:
https://www.facebook.com/events/1336415379746210/?

Autor: Mario Tromp