Heategevuspartner   |

Info

Sallivuse deklaratsioon

Nõmme Kalju jalgpalliklubi deklaratsiooni peamine eesmärk on rassilise, rahvusliku, etnilise ja soolise diskrimineerimise kõrvaldamine Nõmme Kalju jalgpalliklubi tegemistest (noortel treeninggruppide ja treenerite läbi, mängudel, staadionil, treeningutel, kodulehel, plakatitel jne). Nõmme Kalju mõistab hukka üleoleku ja rassivaenulikkusel põhinevad ideed.

Kõik inimesed on võrdsed oma väärtuselt ning kõik on ka kohustatud tegutsema ühiselt või iseseisvana, et saavutada ühtne eesmärk jalgpalli edendamisel. Nõmme Kalju ametiisikud ja liikmed käituvad vastavalt käesolevatele printsiipidele, mis on kirjas ka meie kodulehel. Nõmme Kalju soovib teha omalt poolt kõik, et vältida konfliktide teket. Me ei poolda rassismi ning inimeste eristamist soo, rassi, rahvuse või usu järgi. Nõmme Kalju on multikultuurse mängijaterühmaga eeskujuks kõigile jalgpalliklubidele, näitamaks sallivuse võrdsuse aluseid mängudel. Meie klubis on mitmendat hooaega mängimas eri mandritelt, eri rassist ja eri usulistest kuuluvustest mängijaid.

Nõmme Kalju tahab vältida olukorda, kus diskrimineerimine takistaks rahvaste sõbralikke ja rahulikke suhteid ning peamiseks jääks ikkagi spordiala, mida tullakse vaatama, vaba aega veetma ning omadele kaasa elama.

Rakendatakse sallivust ennetavaid abinõusid vaenulikkusega võitlemisel:

- Tagamaks jalgpallimängudel sallivuse ning diskrimineerimise vähendamise järgime ohutus- ja turvaeeskirju koostöös turvafirma esindajate ja turvateenistuse ülema ning fännikoordinaatori töös, kes järgivad vastavate nõuete täitmist kodumängude korraldamisel.

- Klubi suhtleb aktiivselt fännikoordinaatori ja tema assistendiga ning fännide seas autoriteetsete figuuridega ja teeb omalt poolt kõik, et leida koos tegutsemisplaani järgides rassilise võrdsuse printsiipi.

- Hoitakse sõbralikke suhteid vastasmeeskonna fännikoordinaatoritega ja leitakse võimalus ka vastasmeeskonna fännide tegevusega kursis olla.

- Eeldatava ohu korral kasutusele võtta vastavad meetmed, kontakteerudes politsei ja päästeüksustega mänguväljaku piirkonnas, eraldada fännisektorid ja seda võimalikult teineteisest eraldiseisvalt, võimalusel tekitada eraldi sisse- ja väljapääsud.

- Teostada turvaväravates ning kontrollida staadioni inventar, selle ümbrus ja teha vastavad muudatused.

- Esmaabi olemasolu peab olema tagatud või vajadusel selle kiire saabumine. Pidev ja konkreetsem turvameetmete kasutuselevõtt agressiivselt käituvate inimeste osakaalu ja tugevdada turvajõude ning kaasata stewardeid. Ennetada probleemseid mänge kõrgema riskigrupiga mänge.

- Vajadusel kaasata Eest Politsei ja suurendada turva koosseisu. Politseibuss nähtaval ennetab riski.

- Alkoholijoobes isikud ja korduvalt korda rikkunud isikuid staadionile ei lasta.

- Alkoholijoobes isikud kõrvaldada tribüünidelt.

- Rassismi õhutavaid lauseid ja loosungeid kasutavad fännid samuti eemaldatakse tribüünilt koheselt.

- Pürotehnika ja muud keelatud esemeid koheselt tegutseda ja kõrvaldada probleem läbimõeldult ja rahulikult, et mitte kasvatada vägivalda.

- Rakendatakse kihlveopettuste vastu võitlemisel ennetavaid abinõusid.

- Mängijatele on antud selged juhendid ja regulatsioonid, on viidud kurssi, kuidas petuskeemid töötavad ning mida teha vastavas olukorras. Nõmme Kaljus on kihlveopettustele nulltolerants.

- Nõmme Kaljus hoitakse kogu klubis au sees ausa mängu põhimõtteid.

 

Kalju sõidab Ungarisse, tutvustame järgmist vastast Videoton FC’d

Neljapäevase võiduga Fääri saartel kindlustas Nõmme Kalju esindusmeeskond juba viiendat hooaega järjest edasipääsu eurosarja esimesest eelringist. Teises eelringis minnakse vastamisi ungarlaste Videotoniga, kelle tegemistest anname põgusa ülevaate.

Videoton FC on loodud 1941. aastal ning klubi resideerub Ungari suuruselt üheksandas linnas Székesfehérváris, kus elab veidi alla 100 000 elaniku. Videotoni jalgpalliklubi suurim saavutus jääb 80-ndate keskpaika, kui 84-85 hooajal jõuti koguni Euroopa liiga eelkäija UEFA Cup`i finaali, kus tuli tunnistada läbiaegade edukaima Euroopa klubi Real Madridi paremust.

Videoton_Real_madrid_84
Videoton on ka lähiajaloo üks edukamaid Ungari klubisid. Riigi meistriks tuldi hooajal 2010-11 ja 2014-15 ning stabiilsust näitab seegi, et esinelikus on lõpetatud koguni viimasel kaheksal hooajal. Euroopas saatis Videtoni tänapäeva Ungari jalgpalli kontekstis edu kui 2012-13 hooajal jõuti Euroopa liigas põhiturniirile. Eesti ning Ungari klubid kohtusid jalgpalliväljakutel viimati 2009. ja 2010. hooajal kui mõlemal aastal lõpetas Levadia Euroopa teekonna just ungarlaste Debrecen. Tänavuse hooaja esimeses ringis alistas Videoton kahe mängu kokkuvõttes 5:3 Malta klubi Balzan, kelle vastu on oma karjääris kaks väravat löönud ka Kalju eest oma debüütmängus Fääri saartel skoorinud Liliu.

0405_videotondebrecen3-e1459878019632

Eesti jalgpalli värskeim side Videotoniga pärineb eelmisest aastast, kui nende vastu lõi liigamängus värava ka treeningmängudes Nõmme Kalju särki kandnud Tarmo Kink. Videotoni üheks tuntuimaks mängijaks on paremkaitsja Attila Fiola, kes esindas Ungari rahvuskoondist ka möödunud suvel toimunud Euroopa meistrivõistlustel Prantsusmaal. Rahvuskoondist on esindanud ka Roheneemesaarte kaitsja Stopira, Brasiilias sündinud kuid Ungari kodakondsust omav Vinicius ning Horvaatia eest kaks maavõistlust kirja saanud ründaja Mirko Maric.

Avamäng leiab aset 13. juulil kell 19:15 kui võetakse mõõtu Kadrioru staadionil. Nädal hiljem mängitakse Ungaris.

19830070_10155234935087931_276768585_o

Üritus Facebookis asub siin:
https://www.facebook.com/events/1336415379746210/?

Autor: Mario Tromp