Heategevuspartner   |

Esindusstaadion

Tagasi Nõmmel!

Pärast kolme eemal oldud aastat naasis Kalju tagasi oma juurte juurde. Kohas, kus tehti esimesed sammud tippjalgpalli poole ning mängiti lõbusa ja atraktiivse jalgpalliga end paljude nõmmekate südametesse. Hiiu staadioni kunstmuru kattevahetus tegi võimalikuks, et Nõmme Kalju saab taas oma kodumängud pidada Hiiu staadionil ning tõestada Eesti jalgpalliüldsusele, et ka kunstmurul on võimalik mängida kvaliteetset jalgpalli ja võidelda Eesti meistritiitli nimel.

Kuigi 2012. tuli Nõmme Kalju Kadriorus esimest korda Eesti meistriks, siis täit rõõmu need vahepealsed aastad pakkunud ei ole. Nõmme Kalju jaoks on olnud alati väga tähtsal kohal side kogukonnaga ning see sai ka peamiseks põhjuseks, miks taas sammud Hiiule seati. Jalgpalli mängitakse fännidele ning Nõmme inimene on tõestanud, et ühel kenal laupäeval leiab ta taaskord tee Hiiu staadionile, et toetada oma kodukoha meeskonda ning tekitada sellest karukoobas, kuhu ükski vastane hea meelega tulla ei soovi.

Nõmme Kalju eesmärgiks on käesoleval hooajal lisaks edule palliplatsil olla esirinnas ka publikunumbrite edetabelis.

Hiiu staadioni eeliseks on tema kompaktsus, mis tekitab täismaja tunde ning annab jalgpalluritele pallimurul lisaenergiat. Suurematel mängudel on Hiiu staadionit külastanud ka mitu tuhat jalgpallisõpra, kes on tekitanud staadioni ääres fantastilise atmosfääri. Just seda sama elamust soovib sel hooajal kogeda iga Nõmme Kaljuga seotud isik, sest just kaasaelajad teevad jalgpallist jalgpalli tema parimas tähenduses.

Põline nõmmekas ning pikaaegne Nõmme Kalju fänn Georg Mirek King: «Kalju on eriline väga lihtsal põhjusel – tegu on minu kodumeeskonnaga. Kui oled nõmmekas, siis ei tohiks Kalju toetajaks olemine mingi küsimus olla. Seetõttu on ka Hiiule naasmine äärmiselt oluline. Nõmme klubi peab ikka baseeruma Nõmmel, enda koduseinte vahel ja oma rahva keskel. Viimasewl hooajal tekkis Kadriorus mänge vaatamas käies kerge võõrandumise ja identiteedituse tunne. Usun, et Hiiu staadionile tagasi kolimine on äärmiselt õige otsus ja teeb rõõmu kõikidele nõmmekatele.»

Hiiu staadion sai 2012. aasta suvel kahe tärniga UEFA tipptasemel kunstmuru, kus Nõmme Kalju edaspidi vastavalt ilmale oma kevad- ja sügisvoorude mänge hakkab pidama. Staadion, mis on osake klubi identiteedist ning pikast ajaloost, mahutab 500 inimest, kuid 2011. aasta septembris toimunud Kalju Jalgpallifestival tõi kohale 3000 inimest.

Kallis Nõmme elanik, ela sinagi oma kodukoha klubi tegemistele kaasa ning külasta Nõmme Kalju kodumänge Hiiu staadionil! Ainult koos oleme me tugevad!