Heategevuspartner   |

Esinduse personal

Sergei Terehhov – peatreener

Hüüdnimi: Terja

Terja

Nõmme Kalju peatreeneri ameti võtab Igor Prinsilt üle endine Eesti koondise ja Kalju mängijaning senine klubi spordidirektor Sergei Terehhov. Abitreenerina jätkab tuntud noortetreener Zaur Tšilingarašvili ning väravavahtidega hakkab tegelema Siim-Sten Palm.                                                                                                                                                                                                                                                                 
Sünniaeg: Pärnu, Eesti
Sünnikoht: Pärnu, Eesti
Rahvus: Eesti
Kalju alates: 2009-2013 mängijana, 2014 detsembrist peatreenerina
Tiitlid treenerina Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015
Tiitlid mängijana Kaljus: Eesti meistriliiga võitja 2012

“Mul on hea meel, et saan alustada oma peatreeneri karjääri just Nõmme Kaljus. Olen olnud kuue aasta jooksul Kaljus erinevates rollides, kuid nüüd ootab ees uus ja tõsine väljakutse. Tunnen meeskonda väga hästi ja loodan klubi kasvandike toel saavutada uue hingamise. Tänan Kaljut selle võimaluse eest ning arvan, et pika mängija karjääri jooksul saadud kogemused on peatreeneri rollis mulle suureks abiks,” kommenteeris Nõmme Kalju uus loots Sergei Terehhov.

“Meie kohus areneva jalgpalliklubina on usaldada Kalju noori kasvandike ja treenereid, kes on aastaid Nõmme Kalju identiteeti oma tegevuse kaudu edasi kandnud. Usume, et UEFA kõrgeimat treeneritunnistust omav Sergei Terehhov, kes on nii   mängija, treeneri kui ka spordidirektorina Kaljut aastaid esindanud, saab olema just selline peatreener, keda esindusmeeskonna juures praegu enim vajame. Ajal, kui Kalju esindusmeeskonda on jõudnud esmakordselt oma klubi noored kasvandikud, tahame ka meeskonna juhtimise usaldada oma klubist välja arenenud spetsialistile,” lausus Nõmme Kalju FC president Kuno Tehva.

“Oleme Igor Prinsi nime kirjutanud suurte tähtedega klubi ajalooraamatusse ning jääme teda kui autoriteetset ja edukat treenerit meenutama hea sõna ja tundega. Uuel peatreeneril seisab ees suur väljakutse ning küllap on ka temal võimalik oma autoriteet tööga välja teenida,” lisas Tehva.

Pärnust pärit Sergei Terehhov liitus Kaljuga aastal 2009 ning veetis oma jalgpalluri karjääri viimased viis hooaega Nõmmel, kus tegi kaasa 133 liigamängus ning lõi 7 väravat. Tema suurimaks saavutuseks Nõmme Kaljus on kahtlemata 2012. aastal võidetud Eesti meistritiitel. Aastal 2010 täitis Sergei Terehhov peatreener Fredo Getulio Aurelio kõrval Nõmme Kalju mängiva abitreeneri rolli ning hiljem on Terehhov täitnud Kaljus spordidirektori ja noortetreeneri kohustusi.

Eesti koondist on Terehhov esindanud 94 korda ning löönud selle ajaga viis väravat. Kõnekaim neist sündis 2006. aasta MM-valikmängus Venemaa vastu. Treenerikogemusi on Terehhov ammutanud ka Eesti U17 noortekoondise juures, kuhu kuulusid ka nüüdseks juba Nõmme Kalju esindusmeeskonda tõusnud klubi kasvandikud. Eesti U17 koondise juures täitis Terehhov peatreener Lars Hoppi kõrval abitreeneri kohustusi.

Sergei Terehhovi jalgpalluri karjäär on olnud kogemusterohke ning rahvusvaheline. Mitu aastat pallis poolkaitsja välismaal, kus on selga tõmmatud Norra klubi Branni, Soome klubide FC Haka ja FC Honka ning Vene klubi Jaroslavi Šinniku särgid. Oma karjääri jooksul on ta Eestis lisaks Nõmme Kaljule mänginud Pärnu Tervise, Tallinna Sadama, FC Flora ja FC TVMK ridades.

Tiitleid on Terehhovil aastate jooksul riiulile kogunenud eeskujulikult. Eestis krooniti ta 1997–98 ja 1998 hooaegadel FC Flora särgis meistriks. Aastal 2002 tuli ta FC Haka ridades Soome karikavõitjaks ning kaks aastat hiljem võideti Soome meistritiitel Veikkausliigas. 2012. aastal aitas Sergei Terehhov Nõmme Kalju oma ajaloo esimese meistritiitlini.

Hüüdnimi:
Sünniaeg:
Sünnikoht:
Rahvus: Eesti
Kalju alates: detsember 2014
Tiitlid treenerina Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015Hüüdnimi
: Zaur
Sünniaeg: 22.07.1967
Sünnikoht: Tbilisi, Gruusia
Rahvus: Gruusia
Kalju alates: detsember 2012
Tiitlid treenerina Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015
Tiitlid mängijana Kaljus: Eesti meistriliiga võitja 2015

 

Aastaid Flora-süsteemis järelkasvu eest hoolitsenud ning viimasel kahel hooajal FC Viljandit juhendanud Zaur Tšilingarašvili siirdus 2012 aasta detsembris Nõmme Kalju noorte peatreeneriks.

Tema ülesandeks saab olema noorte ettevalmistamine Meistriliigaks ning Kalju noortetöö tippu viimine.

“Otsustasin, et minu jaoks on kätte jõudnud aeg oma karjääris samm edasi teha. 18 Floras veedetud aastat on andnud mulle hulganisti kogemusi ja teadmisi ning vajan uut väljakutset. Tänaseks on Flora minevik ja tahan realiseerida Kaljus oma maksimaalse potentsiaali. Usun, et suudan veel rohkem saavutada,” põhjendas Tšilingarašvili oma liitumist Kaljuga.

Tšilingarašvili on Eestis treeneritööd teinud juba 20 aastat, millest suurema osa veetis ta Flora süsteemis. Selle aja jooksul on ta andnud Meistriliigale ja Eesti koondisele palju tippjalgpallureid, Raio Piiroja, Joel Lindpere, Andrei Stepanov ning Henrik Ojamaa on vaid mõned näited.

Fredo Getulio Aurelio – abitreener

Hüüdnimi: Gettu
Sünniaeg: 22.07.1967
Sünnikoht: Porto Alegre, Brasiilia
Rahvus: Brasiilia
Kalju alates: 2007
Tiitlid treenerina Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015
Tiitlid mängijana Kaljus: Eesti meistriliiga võitja 2012, Eesti meistriliiga võitja 2015

Siim-Sten Palm – väravavahtide treener

Hüüdnimi:
Sünniaeg:
Sünnikoht: Rapla, Eesti
Rahvus: Eesti
Kalju alates: detsember 2014
Tiitlid treenerina Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015
Tiitlid mängijana Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015

Reigo Jörsi – füsioterapeut

Hüüdnimi:
Sünniaeg:
Sünnikoht:
Rahvus: Eesti
Kalju alates: detsember 2014
Tiitlid treenerina Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015

Toomas Kaldma – administraator

Hüüdnimi:
Sünniaeg:
Sünnikoht:
Rahvus: Eesti
Kalju alates: detsember 2014
Tiitlid treenerina Kaljus: Evald Tipneri karikas 2015