Kaljukindel toetaja    |
7. november 2017

ECA noortekonverentsil osaleb ka Kalju noortetreener

ECA(European Club Association) ehk Euroopa Klubide Liit kutsus Nõmme Kalju 14. novembril toimuval ECA konverentsile, mis keskendub noortetööle. Lisaks noortetöö juhile Kristen Viikmäele saadab klubi konverentsile osalema ka noortetreeneri Peeter Kusma. 

Noortekonverentsi eesmärgiks on jagada teadmisi ja kogemusi erinevate valitud klubide noortetöö arendamise kohta ning külastada ja tutvuda ühe Euroopa uusima noorteakadeemiaga.

”Ühe noortetreeneri jaoks on ääretult oluline tulla välja oma mugavustsoonist ja pidevalt täiendada ja harida ennast. Jalgpall areneb tänapäeval meeletu kiirusega ja sellel karussellil püsimiseks tuleb maailmas toimuvaga pidevalt kaasas käia. Usun, et saan Saksamaa konverentsilt palju kasuliku mida konventeerida Eesti jalgpalli ja laiendada oma teadmisi ning silmaringi,” kommenteeris Kusma konverentsil osalemist.

ECA poolt korraldatav noortekonverents toimub Saksamaal, Allianz Arena akadeemias, kus asub muuhulgas Müncheni Bayerni koduväljak. Akadeemia suuruseks on 30 hektarit, kuhu mahub korvpalliväljak, käsipalli ja tenniseväljak, kaheksa jalgpalliväljakut noortele vanuses U-9 kuni U19, kaasa arvatud naiste tiimidele. 8 jalgpalliväljaku hulgas on 2500 istekohaga staadion, kus toimuvad U-17 ja U-19 liigade Bundesliiga ja noorteliigade mängud.

Peeter Kusma on Nõmme Kaljus töötanud 9 aastat, tööd noortetreenerina alustas ta 2012. aastal. Lisaks noortegruppidele on Kusma olnud ka Nõmme Kalju naiskonna peatreener. Selle aasta oktoobris tunnustati Peeter Kusmat klubisisese parima töötaja auhinnaga.