Tandem Jevdokimov-Viikmäe tõi Kaljule esimese võidu

Nõmme JK Kalju avas Meistriliiga II voorus oma tänavuse võiduarve, alistades Sportland Arenal 3:0 FC Viljandi.

Nädal tagasi samas Florale napilt 0:1 alla jäänud Kalju lülitas tugevas lumesajus alanud ja kahvatult libedaga kulgenud avapoolaja järel kõrgema käigu sisse teise kolmveerandtunni alguses, kui seitsme minuti jooksul jõudsid sihile Kristen Viikmäe ja Jüri Jevdokimov.

Kalju keskkaitsja Alo Bärengrubi sõnul takistas libe väljak alguses oma mängu leidmist, ent teisel said Igor Prinsi hoolealused oma tahte peale suruda.

“Esimesel poolajal oli plats väga lumine ja raske oma mängu käima saada. Teisel oli väljak tunduvalt parem ja suutsime kohe ka enda mängu vastasele peale suruda ja väärtuslikud kolm punkti välja võidelda,” sõnas Bärengrub.

Libeda väljaku tõttu kulges avapoolaeg võitluslikult. Üks väheseid momente tekkis Viljandi meeskonnal, kui nende ründaja Aleksandr Kulatšenko pääses Nõmme väravavahi Kert Kütiga vastamisi, ent ettenurka suunatud löögile sai Kütt jala vahele.

Teiseks poolajaks sai Sportlandi kunstmuru taas roheliseks ning kogenud Viikmäe lõi oma esimese Meistriliiga tabamuse pärast 2005. aasta oktoobrit 48. minutil, realiseerides Ken Kallaste söödu. Neli minutit hiljem oli täpne Jevdokimov.

Viljandi pidi terve teise poolaja keskenduma kaitsetööle ning harvad rünnakud sumbusid Kalju kaitseliinis. Viikmäe ja Jevdokimov olid aktsioonis ka 91. minutil, kui Viikmäe teenitud penalti tulistas Aiko Orgla selja taha Jevdokimov.

FC Viljandi peatreeneri Zaur Tšilingarašvili jäi oma meeskonna esimese poolaja esitusega väga rahule, kuid tunnistas kogemuste vähesust. “Esimese poolajaga jään väga rahule, aga kahjuks teisel tekkisid kaitses vead ja oli näha, et kogemusest jääb puudu,” lausus Tšilingarašvili. “Kindlasti töötame edasi ja küll need kogemused kah tulevad.”

Sama meelt oli ka väravavaht Orgla, kes vaatamata 0:3 kaotusele jäi meeskonna esitusega enam-vähem rahule.

Järgmisel laupäeval, 19. märtsil võõrustab Kalju kell 14.00 Hiiu staadionil Narva Transi ning Viljandi sõidab kell 17.00 algavaks matšiks Tartusse.

Poolajal toimunud loosis tõmbas mängu inspektor Jüri Saar välja Janeli Jürgensi nime, kes läheb edasi autoloosi ja Art Kiivikas, kes läheb Lõuna-Ameerika reisi loosi.

kell 11:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
FC VILJANDI – NÕMME JK KALJU 0:3 (0:0) LÕPPSEIS

Väravad: 48. Kristen Viikmäe, 52., 90+1. pen. Juri Jevdokimov
Hoiatused: 90. Andrei Veis, 90.+2. Aleksandr Kulatšenko – 38. Alo Bärengrub

FC Viljandi: 12-Aiko Orgla, 5-Mikk Sillaste, 4-Joel Indermitte, 22-Rauno Tutk, 17-Andrei Veis, 8-Sander Sinilaid, 10-Karl Mööl, 7-Jaan Leimann (80. 11-Rait Kasterpalu), 21-Aleksandr Kulatšenko, 6-Jaan Kekišev (80. 9-Silver Lätt), 23-Stanislav Goldberg (80. 88-Alen Stepanjan).
Varus: 1-Alan Ventsel, 18-Sander Lepik, 9-Silver Lätt, 45-Rasmus Munskind, 11-Rait Kasterpalu, 88-Alen Stapanjan.

JK Kalju: 69-Kert Kütt, 3-Andres Koogas, 4-Alain Garcia Guttierrez, 5-Alo Bärengrub, 14-Ken Kallaste, 18-Sergei Terehhov, 8-Kaarlo Verneri Rantanen (90.+1. 7-Eino Puri), 11-Kristen Viikmäe, 9-Tarmo Neemelo, 17-Juri Jevdokimov, 75-Hidetoshi Wakui.
Varus: 1-Daniil Savitski, 7-Eino Puri, 28-Christian Kõrtsmik, 6-Hiroyuki Mitsuyama, 29-Tanel Tammemägi.

Mänguolud: +2, sajab lund; kunstmuru rahuldavas seisukorras.